MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine aksülamel göstererek, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü tün kadar örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Altını Meydanı’nda planlı “2023’e Akıllıcasına: Aday Galiba, Karar Kesin” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye müteveccih eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle gündüz üzere farklıdır. Bazen dikenini gülünden seçer, dizge ettiğinin mahsulünü tıpkı ahit kesinkes biçer. Kılıçdaroğlu ruz bilmez, ecdad bilmez, budun bilmez, yiğitlik bilmez, edep bilmez; bildiği tek özdek yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin meşhur tıpkısı sözünü uyarmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Ne var kim bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden dahi dileğinden de dimağından üstelik anlayan, anlayacak olan yoktur. Merhum Peyami Safa’nın dediği kadar, ‘yalana bırakınız insanı, pırtı dahi isyan etmelidir.’ Atıcılık, milli ve manevi derece yağmacılığı, yabancılara yalakalık zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına büyüklüğünde hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun tek tıpkısı makul lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine amiyane da olsa müspet bire bir görüşüne şahitlik edeniniz bundan sonra mı? Testide ne varsa dışına sızan odur.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Fikirde hangi bulunuyorsa fiile yansıyan üstelik odur. İleri düzeyde düşünce dağılması ruhlu Kılıçdaroğlu, oysaki Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Lacerem olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması üstelik dolgun bire bir cahiliyet gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, global menfaat ve hıyanet merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Tanrı biliyor evet İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’de, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin de Tunus’ta olduğunu söylerse on paralık şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş yaşamış olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona devretme edeceklerini, onun humor üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Sonunda bilinen kabaklık çığlığı karşısında yapılacak apayrı tıpkısı husus bile olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu bayram aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tarif etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Benzeri fareyi cebinde taşıyanlar gibi.’ İhya almak amacıyla ne büyüklüğünde incelik lazımsa, imha için birlikte o büyüklüğünde bilisizlik kafidir.” diye niteleyerek konuştu.

“İtibarlı bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru kaçınık, akılsal melekeleri katre geçirmiş olanların sulak alanda bile susuz, güneşli yerde de karanlık kalacağını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Gerçekten car ediyorum, inme ittifakı yarınlarımıza perde çekemeyecektir. Cezir ittifakı nazik Türkiye’nin doğuşuna engel olamayacaktır. Türkiye gelişigüzel meselede yargıcı misyonu üstlenen benzeri ülkedir. Türkiye ne diyeceği, ne yapacağı zül uyandıran tıpkısı ülke konumundadır. 16 Eylül’dahi Özbekistan’ın Semerkant kentinde düzenlenen Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Ululuk Başkanları Zirvesi’ne diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti göz doldurmuş, sargı odağı haline gelmişler, müspet ve dengeli tutumlarıyla herkesle irtibat kurmayı, artağan görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı ilkin tevessül etmek için, ülkemiz hep kriz ve sorun alanlarına kardeşçe ve diplomatik ustalıkla engelleme etmektedir. İnsanı ve insani değerleri merkezine kayran etken ayrımsız diplomasiyle bölgemizde ve global zeminde barış kuşağı kurmak için mücadele fail itibarlı ayrımsız Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle zillet partilerinin ayarları çökmüş, ne diyeceklerini şaşırmışlar, dut ballıdarı bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı büyüklüğünde elhak dağıldı”

Millet İttifakı’nın HDP’yle çok etki tıpkı antant içre olduğunu tamlayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye dal eğmiş vaziyetteler. PKK’nın numara suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Küresel emperyalizmin kul gibi izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli temas ve el birliği bağlarımızı koparmanın derdindeler. Budunsal ve ihata büsbütün bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Yunan tezlerine bindi vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’üstelik, Irak’ta, Libya’bile, Karabağ’dahi, Balkanlar’de, Kafkaslar’de, Gökçe Vatan’birlikte Türkiye’nin müessir savaş gücünü, çın ve meşru varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Ati ve DEVA’nın beraberinde TİP, TKP, Düzentileme Partisi, Amele Akıntı Partisi, Sosyalist Meclisler Federasyonu, Sosyal Özgürlükler Partisi da zilletin göbeğindedir. Belirgin veya mestur olsa de bunların kül kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu alçalma koalisyonunun cumhur reisi adayı oluşmak amacıyla çırpınmaktadır. Gelişmeler can sıkıcı olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını zılgıt noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu şayet aday olmazsa, ‘Alevi olduğu amacıyla reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu sosyete ve el erki hazmedemezmiş. Bile altılı masa bile dağılırmış. Masa dağılacağı büyüklüğünde filhakika dağıldı, ancak CHP yönetiminin gayrı belirsiz deli ve dalavereli söylemlerinin aktöresel ve akilane hiçbir yanının bulunmadığı dahi ortadadır. Alevi İslam inancına eş kardeşlerimizi tahrik fail anahtar bölen, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve tiksinti naşir benzeri dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve basübadelmevt gayesinden çok rahatsız olan namertlerdir.”

“Alevi’si bile bizim, Sünni’si da bizim, Caferi’si üstelik bizimdir. Yırlamak de biziz, Kürdü da biziz, biz Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu melun iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp kalan aynı politika koltuğundan Türkiye’ye ati sadece hüsrandır. Türk milleti bu soy ayrımsız kuduruk fitneye derbent vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi kurnaz ve kumpasçı bir üsluptur, tıpkısı zamanda baştan ayağa işkilli ve iki yüzlü bir anlayışın dışavurumudur. İP, şeş oku bağlamış, terörist Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na değişik toplumsal kesimlerin eke ayrımsız desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış ancak inme cephesinde sular ayrımsız tip durulmamış, sıkıntı dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir”

Bahçeli, Halk İttifakı’nın sözünün hezel, duruşunun net olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki vatan ve millet sevdası gündüz büyüklüğünde şişman, Çanakkale kabilinden aşılmazdır. Cumhur İttifakı’nda aldatma-ver ilişkisi yoktur. Kazanç ortaklığı, rant paylaşımı, bindi kavgası, yan taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. evet hangi vardır peki? Ahlak vardır, milli duygular vardır, inanç vardır, egemenlik vardır, feragat vardır, beraberlik vardır, sevgi vardır, saygı vardır, ulus vardır, Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir. Aklımızda olan vakit kaybetmeden ve sadece Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, din kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa vasıl olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’de kışkırtı konusunda tahrik yapan, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ dede yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Duygusal gardaşlarımız ne ahit ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten kuvvet oluruz, ayrımsız mevziye girer etten cidar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak ne tıpkı çizi, ne üstelik tıpkısı bariyer vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna büyüklüğünde dayanışma içindedir. Tığ iki ululuk yegâne milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa bile canımız birdir. Karabağ’dahi vurulup yere sakıt neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şüheda bizim şehidimizdir. Alınacak öç, sorulacak hesap namusumuza emanettir. Kriz imalatçısı, küresel provokatör ÇAKER Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonra Erivan’a seyahat planı kimlerin alay malay yürüdüğünün delili, zamanlama itibarıyla karışık ve iskele babası tıpkısı ziyarettir. Anlaşılıyor ki Türkiye’yi ve Türk milletini ciharıyek taraftan abluka altında tutuyorlar. Bir yanda Ermeni çeteleri, değişik yanda Palikarya kepazeliği, aynı yanda cenup sınırlarımız süresince tahriklerini sürdüren terör örgütleri, sair yanda küresel baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e aksülamel

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “tün hulul tarih gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü tün gibi örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya ne efendilerinin ne de güvendiği hisse senedi birlikçi çevrelerin gücü üstelik yetmez. Gaye Türk milletidir, cebe çekenler ise global emperyalizmin cinayet devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin genişlik şişman içtimai ev projesinin hükümet aracılığıyla hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve eksiksiz ilçelerde 2023-2028 yılları arasını havi süreçte 500 bin toplumsal göz, 250 bin hane amaçlı arsa, 50 bin aksiyon yeri yapmak kanalıyla millete etli canlı aynı bakım üzere kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’birlikte milyon dolarları ödeyerek konser düzenlediğini söyleyen Bahçeli, CHP’nin iftira atmakla, yapılanı aşağılamakla, dün makul dediği kanunları bugün Anayasa Mahkemesine taşımakla meşgul olduğunu ifade etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan dahi solcu da olamaz”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ben da milliyetçiyim, ben da ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının yararsız olduğunu dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“Terörist Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen tıpkı şahısla nasyonalizm benzeri sinede, aynı vicdanda, bir fikirde barınamaz, yaşayamaz. Tıpkısı bedende hem iblis hem bile melek olamaz, helal aşa yasak katarak us açgöz, Kılıçdaroğlu’ndan de solcu birlikte olamaz. Mezellet ittifakı Türkiye’nin karşısında, Ulusçu Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Zül ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Ulusalcı Akım Partisi ve Cumhur İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi izam, geliştirme ve zenginleştirme mücadelesi veren aksiyon adamlarımızın arkasındadır. Tığ, özgür ve hareketli Türkiye’den tarafız. Biz, feda edilecek biricik benzeri insanımız bulunmayan, alay malay Türkiye’yiz diyen tarafız. Tığ, zalime Ağır, mazluma Yunus olan tarafız. Tığ, global oyunlara karşı milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu kavim, bu yurt, bu bayrak benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım namevcut’ diyen gelişigüzel yurt evladıyla yolumuz birdir. ‘Biz birlikte Türkiye’yiz’ diyen herkes bu milletin hakiki evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Topluluk İttifakı’na oy vermeleri çağrısında mevcut Bahçeli, Kayseri’den çokça ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Merhum Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Kırat Mevlam senden bir dileğim var (Eksikli eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: