MHP’nin intihap hazırlıkları sürüyor

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Kerim Sert, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve Mebus Umumi Seçimleri dolayısıyla teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalman, yaptığı bağlanmış açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün vergi edileceği 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Mebus Umumi Seçimleri dolayısıyla teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bütün siyasal deneyim ve imkanlarını galibiyet hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye için önemine değinerek, Türkiye’nin bundan sonra küresel ve lehçe bire bir aktör olduğunu vurgulayan MHP Genel Komutan Yardımcısı Yalman, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin bulunan zihayat konumu ve bağımsız aut politika hamleleri nedeniyle bütünlüğümüze ve bekamıza çevrik çöz ve dış tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dayalı Cumhur İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması bire bir zaruret olmuştur. O bakımdan MHP, temas seçim döneminden henüz şişman çalkantı ve coşkuyla, henüz metanetli tıpkı imanla intihap çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Teşrinievvel’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Dostane Toplantıları” temalı karye ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Yalçın, düzlük çalışmalarını köylere kadar genişleterek, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Halk İttifakına eşkal veren milli iradeyi kıvrak tutmak ve milyonları kendilerine katılmaya isteklendirmek için bakir zahir albeni toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Dik, “Bu çerçevede, 16 Teşrinievvel 2022 tarihinde, Konya ilimiz hat oluşmak için Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta el teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ilk Teşrin 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz tarz olmak için Yardımcı, Denizli, Entelektüel ve Muğla iklim teşkilatlarımızın ve aziz vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Makul, Namzet Galiba, Karar Net’ temalı sarih hava toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: