MHP’li Durmaz, Büyüklük Bahçeli Olgun Lisesi Ana Atma Töreni’nde konuştu

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sadir Durmaz, ” Cumhuriyet’in 100’üncü sene dönümü olan ve bizce ‘yüzyılın seçimi’ mahiyetindeki 2023 seçimlerini, Türkiye’nin felek ve karar yılı, bire bir zamanda tarihî kavşağı kendisine görüyoruz.” dedi.

Durmaz, Sakarya’üstelik “Izzet Bahçeli Bilgi Lisesi Ana Atma ve 10 Eserin Dolgun Açılış Töreni”nde konuşmasına, MHP Genel Başkanı Ululuk Bahçeli’nin selamlarını ileterek

başladı.

Bilgi ve iletişim teknolojileri çağında geleceğin teminatı çocukların ve gençlerin eğitiminin yemeden içmeden aileleri itibarıyla değil ülkenin geleceği açısından dahi serencam rütbe kebir olduğunu belirten Durmaz, “Kendisi bile pedagog, öğretim üyesi olan Umumi Başkanımız Sayın Azamet Bahçeli üzere eğitim bilimi benzeri milletin yaşayış mücadelesinde sunu mehabetli husustur.” ifadesini kullandı.

Durmaz, temeli atılmış Azamet Bahçeli Bilim Lisesinin hem Trap hem Sakarya hem da Türkiye’nin umudu ve geleceği olan nesillerin yetişmesine açkı olacağını dile getirerek, “Dileğimiz, bu anlamaklık yuvasının birçok liyakatli şahsiyeti bağrından çıkararak Türk milletine ihsan etmesidir.” diyerek konuştu.

Milliyetsever Hareket Partisi kendisine siyaseti tarihi gerçekler üzerine düz yazı ettiklerini, adımları tarihin omuzlarına yüklediği sorumlulukla attıklarını bildiren Durmaz, “Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü olan ve bizce ‘yüzyılın seçimi’ mahiyetindeki 2023 seçimlerini, Türkiye’nin nasip ve karar yılı, benzeri zamanda tarihî kavşağı namına görüyoruz. Kanla, fedakarlıkla ve büyük gayretlerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına sağlıklı aynı şekilde kavuşması, 2053 ve 2071 hedeflerine salimen ulaşması amacıyla çabalıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Durmaz, politik menfaat uğruna akse ve kargaşa çığırtkanlığı yapmadıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“İktidar olmayı, milletin iradesinde değil bile ABD’da, Pensilvanya’dahi, Kandil’üstelik arayanlardan milli bire bir siyaset yoklamak boşunadır, gereksiz bire bir bekleyiştir. Zat memleketine yabancı ülkelerin gözlüğüyle vekil, Kuvayımilliye şehrinde Atina Belediye Reisi kabilinden konuşanlar katiyen milli olamazlar. Ege’dahi Kuvayımilliyeci kesilip, Güneydoğu’de ‘özerklik’ sözü verenler, Yozgat’ta ‘Kandil’i yerle aynı edeceğim.’ deyip, Türkiye Balaban Millet Meclisinde, Kandil’i yerle aynı edecek tezkereye HDP’yle gelişigüzel ‘Hayır’ söylemek da politika değil, riyakarlıktır. Terörist destekçisi partinin kongrelerine katılıp terörist başının posterleri altında sanki Kürdistan marşında ana duruşta özlemek, teröristleri Mecliste ağırlayıp basın toplantısı düzenlemek, teröristten gazeteci icat edip haklarını korumak, yıldırıcı cenazelerine katılıp omuz vermek, majör ordumuza kepazelik bühtan atan Tabipler Birliğine destek isnat etmek, milli ve manevi değerlerimize hainlik etmektir.”

Vali Kilolu Oktay Yaya Kaldırımı bile Türk milletinin karakterine, oylumlu seciyesine reva evlatlar yetiştirecek okulun anne atma törenini gerçekleştirdiklerini belirterek. “İnşallah bu lise ve başka haber liselerimizde da yapmakta olduğumuz ve var olan okullarımızda de gençlerimizi tepeden inme mebzul yetiştirecek ve ati nesiller kendisine ülkemizin, cumhuriyetimizin ilelebet var olması için bu vatanın hizmetine hazır kılacağız.” ifadesini kullandı.

MHP Takım Başkanvekili Muhammed Uzun Bülbül de Hendek’e vukuf lisesinin düz yazı edilecek olmasının heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, “Hem da bu pir projenin isminin çok nadir saygıdeğer Genel Başbuğ’ımızın ismi olması bizleri antrparantez bahtiyar ve çekici kılıyor.” dedi.

Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Kebir da kentte ve Trap’te yaptıkları çalışmaları anlattı.

Konuşmaların arkası sıra ana atma işleminin başlaması için butona basıldı ve açılış kurdelesi kesildi.

Share: