MHP’li Dik: “Cezir ittifakı ülkeye üstünlük sağlamayan çokça zararlı benzeri konvansiyon haline geldi”

Ulusçu Akıntı Partisi (MHP) Kurum İşlerinden Sorumlu Umumi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Koçak Sarp, Ulus İttifakı’nı inhitat ittifakı kendisine nitelendirerek, “Inhitat ittifakı ülkeye avantaj sağlamayan çokça dokuncalı ayrımsız uyuşma haline geldi” dedi.

MHP önümüzdeki sene Haziran ayında yapılacak olan umumi seçim hazırlıklarını mütemadi namına sürdürmeye bitmeme ediyor. Seçme çalışmaları çerçevesinde illerde mitingler düzenleyen MHP, 6’ıncı mitingini 23 Teşrinievvel Pazar haset Manisa’bile serbest katılımla gerçekleştirecek. Gerçekleştirilecek miting öncesi kasaba illeri musahabe eden MHP Organizasyon İşlerinden Mesul Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Alicenap Sert, partisinin Vazıh İl Teşkilatı’nı ülfet ederek ülke ve kaza yöneticileri ile partililerle buluştu. Ziyarette açıklamalarda kâin Koçak Dik, MHP’nin aynı yıldan ayrıntılı ayrımsız müddet önce sahaya indiğini ve 2023 seçim çalışmalarını çok er bir tarihte başlattığını ifade ederek, “Hele geçtiğimiz sene 4 Eylül’den itibaren partimiz öncelikle kesim toplantılarını ve sonrasında toprak toplantılarını gerçekleştirdi. Çabucacık peşinden de bütün Türkiye’yi süzmek vasıtasıyla ilçeleri biricik bir tane ülfet ettik. İlçe İlçe Küçük Asya Aydınlatma ve Ilam Toplantıları şekli ile benzeri zekâ, benzeri anlam yüklediğimiz bu ziyaretlerimizde 966 ilçeye ulaşıldı kim bu bile Türkiye için çokça tehlikeli ayrımsız misil. Bunun derhâl peşi sıra da 8 Ilk Teşrin 2022 tarihinde birlikte Köyüm Benim Kardeşçe Toplantıları adı altında yeni ayrımsız düzentileme planlandı. Bu planlamaya göre köylerimiz ziyaret edilerek ‘milletin efendisi’ adına adlandırdığımız köylülerimiz ile hem yöntem konuşacağız, hem gündemi konuşacağız hem üstelik onların dertlerini dinleyeceğiz. Biz birlikte MHP adına Cumhur İttifakı anlayışı içerisinde neler yapmaya çalıştığımızı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yaşatılması hesabına elbet tedbirler almamız gerektiğini açıklama edeceğiz. Sonunda MHP Haziran 2023 seçimlerine büyüklüğünde çalışmalarını kesintisiz kendisine sürdürecek” dedi.

“23 Ekim Veriş Haset Manisa’de serbest katılımlı miting düzenlenecek”

Seçme çalışmaları çerçevesinde miting programlarını planlamaları yaptıklarını ve ilkin Sivas doğmak üzere; Bursa, Kayseri, Erzurum ve Konya’de birbirinden güzelce anlamlı 5 iri mitingi örtüsüz gelgel toplantısı şekliyle gerçekleştirdiklerini kaydeden MHP Umumi Komutan Yardımcısı Sert, “Partililerimiz ve halkımız ile benzeri araya geldi. Genel Başkanımız Kerem Bahçeli satma MHP’nin istikametinin ne olduğunu, seçime doğru gidişte ne yapmaya çalıştığını evvel aracısız açıklama etti. Bundan sonraki programlarımızda dahi bu çabamız sürecek. Bugün burada olmamızın sebebi Muamele günü Manisa’bile gerçekleştireceğimizi 6’ncı iri mitinge katılma tedarik etmek için hazırlanan arkadaşlarımızı yerinde almak, onların çalışmalarına haremlik etmektir. Zaman boyu lazım Yardımcı, gerekse Denizli illerimize uğrayarak teşkilatlarımızın yapmış oldukları çalışmaları inceledik. Zer arkadaşlarımız Veriş gününe hazır haldeler ve bütün alay malay Manisa’ya geçip partimizin umumi başkanı Bahçeli beyi orada bekleyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmasının böylelikle Ulus İttifak’ını ‘düşkünlük ittifakı’ namına nitelendiren Sarp, şunları kaydetti:

“MHP’nin lazım becerikli kadrosu, gerekse illerimizdeki özellikle yer başkanından tutun teşkilatın rastgele kademesindeki altın arkadaşlarımız, Cumhur İttifakı anlayışının nereye ve hangi şekilde seslenme ettiğini vatandaşlarımıza açıklama etmeye çalışıyorlar. Bunu yaparken de tabi ki zül ittifakının içine düştüğü o sefilliği anlatıyorlar. Daha Çok bu anlaşma ülkeye fayda sağlamayan çok dokuncalı benzeri antant haline gelmiştir. Bunları vatandaşlarımıza anlatıyoruz, anlatmaya bile bitmeme edeceğiz.”

MHP Teşkilat İşlerinden Mesul Genel Komutan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Sarp’ı İl Başkanı Haluk Alıcık ve Efeler İlçe Başkanı Ahmet Sel ile yönetim kurulu üyeleri karşılarken, ziyarette MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyeleri Bahir Depboylu ve Burak Güreşçi üstelik hazır bulundu. – AYDIN

Share: