MHP Umumi Başkan Yardımcısı Yıldırım, Erzincan’da partililerle tıpkı araya geldi

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Yaşar Sebep, Erzincan’da “Yavaş Yavaş 2023, İlçe İlçe Ilam ve Aydınlatma” programına katıldı.

Saika, MYK üyesi Hasan Özarslan, MDK üyeleri Cemil Güç Aksu, İlker İpek Erzincan Belediye Reisi Bekir Aksun ve MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksun, kaza ziyaretlerinin ardından Erzincan Belediyesi nikah salonunda partililerle ayrımsız araya geldi.

Sebep, burada yaptığı konuşmada, Avrupa’da enerji ve gaz sıkıntısı olduğunu, Türkiye’de böyle aynı sıkıntının olmadığını söyledi.

Enflasyonun, sonuç 40 yılda dünyanın görmediği şekilde arttığını tamlayan Yıldırım, “Hanay pahalandı, bundan 2-3 kamer evveline büyüklüğünde henüz zordu. Elhamdülillah alınan tedbirlerle çalım gücünün yükseltilmesiyle enflasyona cebin cenk başladı ve netice almaya başladık. Yani durdu, ağırlaştı, vatandaşımızın çalım gücü yükseldi. Bütün maslahat yoksul vatandaşımızı insanımızı enflasyona ezdirmemek. İnşallah ezdirmeyeceğiz. ‘Burada hiçbir ağırlık yok’ demiyorum. Sıkıntıyı bütün bu arada göğüsleyecek ve geçireceğiz.” dedi.

Yıldırım, bu coğrafyaya kimi vakit Haçlı Seferleri’nin yapıldığını, akıbet Haçlı Seferi’nin ise 15 Temmuz olduğunu tabir etti.

Darbe girişimiyle bir gecede Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni almaya yeltendiklerini rapor fail Yıldırım, şunları kaydetti:

“Bugün zaman itibarıyla Cumhuriyet El Partisinin Umumi Başkanı, adaylığını tescil etti. Adaylığı netleşti. 6’lı masa onaylayacak mı onaylamayacak mı? PKK onayladı, Demirtaş onayladı PKK’nın temsilcisi. Onlara bakacağız. Burada asıl mührü vurdurmaya gidiyor demin. 13 Teşrinievvel tarihinde Amerika’evet gidiyor. Verdiği demeçte ‘Amerika’nın Bay Kemalleri ile görüşeceğim’ diyor. Amerika’da (Joe) Biden ile görüşemeyeceksin de bürokratlarıyla görüşeceksin? İcazet alacaksın, namzetlik için diploma merkezi neredir, suyun özge tarafı Amerika’dır gidiyor. Yanına bir nice tetik bahis katacak, Amerika’nın gerekçelerini hazırlayacak. Önümüzdeki tablo bu, tıpkı tercih yapacağız kısacası. ya Ünal Çeviköz’ün, Kılıçdaroğlu’nun ve bugüne büyüklüğünde serencam 10 yıl Türkiye’nin birlikte on paralık sıfır ayrımsız ittifakı onaylayacağız.”Share: