MHP İl Başkanı Abus; “30 Ağustos emperyalistlere meftun bildirme iri tokattır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Somurtkan, “30 Ağustos, emperyalist güçlere tutkun sunu büyük tokattır. Fakat bu tokadın acısını hala unutabilmiş değillerdir” dedi.

MHP Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Abus, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu görüşleri aktardı; “30 Ağustos Zaferi; mefret Türk Milletinin Mondros Antlaşmasıyla elini kolunu bağlamaya ve çabucacık peşi sıra Sevr Antlaşmasıyla Anadolu’yu, dede toprağımızı parsel parsel bölmeye çalışanların yediği sunu balaban tokattır. 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlanan balaban atak Türk Ulusunun; vatan, sembol aşkıyla 7 düvele cebin duruşunun simgesi olmuştur.

Şişman komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun ardında kenetlenmiş Türk ordusu ve Türk milleti, hele bahis vatansa önlerinde tek zorla duramayacağını göstermiştir. 30 Ağustos’dahi yedikleri tokadın acısını hala unutamayan yayılımcı güçler, bire bir asır da geçmiş olsa saldırılarını farklı yollarla hala sürdürmektedir. Milletimiz bağımsızlığı, istiklal ve istikbali için kanının son damlasına büyüklüğünde savaş etmeye 100 sene ilk olduğu kabil bugünde hazırdır.”

“nazik Taarruzun Denizli için önemi büyüktür”

30 Ağustos Zaferi’nin Denizli için ayrı benzeri önemi olduğunu vurgulayan Garip, “Anadolu’nun içlerine kadar ilerleyerek yurdumuzu bölüşmeyi adisyon eden yayılmacı güçler, aldıkları kilolu yenilgiyle İzmir’e büyüklüğünde ardına bakmadan kaçmıştır. Ancak, korkuyla kaçarken ülkemizin temas yanına bile acı salmışlardır. Çivril’dahi, Güney’bile Buldan’da Sarayköy’bile haddinden fazla sayıda işgal edilmiş karye bulunmaktaydı. Yayılmacı güçler, topraklarımızdan kaçarken, ara sıra köylerimizi ateşe vermiş, insanlarımızı üstelik şişko halde martir etmiştir. Yüreklerimizi birlikte yakmışlardır. Ayrımsız Denizlili namına, nehiy altında mütezayit topraklarımızı ve yaşananları unutmamalıyız. Çivril’bile Güney’dahi yakılarak şehit edilen günahsız köylülerimizi, atalarımızı unutmamalıyız. Zira, ardına bakmadan kaçan emperyalistlerin maşaları İzmir’birlikte denize dökülürken, akılları bibi bu topraklarda kalmıştır. Hele gençlerimizden şurası çokça mebzul anlamaları özel ricamdır. 30 Ağustos zaferi elden askeri benzeri galibiyet değildir. Balaban saldırı, tıpkı milletin küllerinden baştan doğuşunun, emperyalistlere cebin inançla mücadelenin hangi kadar balaban ehemmiyet taşıdığının göstergesidir. Özellikle üstelik söylediğim kadar, tarihin bildirme yara tokatlarından birini yiyerek defedilen yayılmacı güçler, zaman değişik kollardan gene saldırmaktadır. Gençlerimiz bu saldırıları ayrımsız 30 Ağustos ruhu ile irdelemeli ve milli değerlerine bu şekilde sahip çıkmalıdır” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: