MHP Grup Başkanvekili Akçay: “CHP, teröristlerin hamiliğini yapıyor”

MHP Kadro Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’nin, “teröristlerin hamiliğini yaptığını” ifade etti.

Akçay, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin’deki terör saldırısını gerçekleştiren terörist Dilşah Ercan’ın CHP’nin gazetecilere ilişik bire bir raporunda vadi aldığını hatırlattı.

Bu durumun CHP’nin geçmiş vukuatı olmadığını tamlayan Akçay, “Cezaevindeki teröristleri ‘siyasi suçlu’ veya ‘düşünce suçlusu’ namına aklamaya müteharrik CHP, bu teröristlerin ukubet indiriminden yararlanması amacıyla takrir verdi. Kılıçdaroğlu, ‘tiyatro’, ‘kontrollü darbe’ diyerek FETÖ’yü aklamaya çalıştı; KHK ile ihraç edilen hainleri göreve reddetme edeceğini söyledi. CHP, teröristlerin hamiliğini yapıyor.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin HDP’nin güdümüne girdiğini, teröristleri baş tacı ettiğini kaydeden Akçay, “Bugünkü CHP, yıldırı destekçileri, Atatürk ve Türkiye düşmanları vasıtasıyla nehiy edildi. Terör örgütü PKK ve FETÖ virüsü, CHP yönetiminin kılcal damarlarına kadar girdi, partiye bilge oldu. CHP, PKK ve FETÖ virüsünden boşanmak istiyorsa yapmaları müstelzim bir tane molekül partilerini Kılıçdaroğlu’ndan idare etmek.” değerlendirmesinde bulundu.

???????

Share: