MHP Genel Komutan Yardımcısı Özdemir, Kayseri’de basın toplantısında konuştu Açıklaması

MHP Genel Komutan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Bize göre zilletin bütün tasrif ve programı, CHP olsun, İP olsun, sair siyasi partiler olsun kendilerine ilgili sıfır tıpkı gündemle ve üste kendilerine servis edilen bire bir çerçevede şekilleniyor. Nedeniyle şu esas büyüklüğünde birlikte zillete, ‘Adayınız şu olacaktır’ diye mukannen bir talimatın gelmediğini tercüman olmak lazım.” dedi.

Özdemir, Kayseri’da bire bir düğün salonunda düzenlediği matbuat toplantısında, MHP Genel Başkanı Büyüklük Bahçeli’nin 18 Eylül Muamele günü Kayseri’üstelik düzenleyeceği mitinge vatandaşları davet etti.

Miting programı üzere 1 aydır dava arkadaşlarının çaba gösterdiğini anlatan Özdemir, “Edindiğimiz intiba ve gözlem odur kim Kayseri, Cenabıhak izin verirse, ahzüita günü belki bile demokratlık tarihimizde, hemen Kayseri’nin değil, Türkiye’nin gördüğü yer hareketli ve en degaje şümullü mitinge ocak sahipliği yapacaktır. Bunun heyecanını şimdiden yaşıyoruz.” dedi.

Özdemir, 2023 seçimlerine zat fırka beyin ve disiplinleri çerçevesinde hazırlıklarının devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı haricindeki politik partiler, içerisine düştükleri düşkünlük durumu karşısında, Türk milletine ve Türkiye’ye müteveccih her traksiyon, proje sunamazken ve hatta bu seçimler yıpranmamış hükümet sistemimize göre aynı zamanda milletvekilliği umumi seçimleriyle beraber cumhurbaşkanlığı seçimini üstelik içerme edeceğinden mütevellit, elan cumhurbaşkanlığı adayını üstelik belirleyememişlerdir. İttifakla müteallik özlük bünyelerinde hangi siyasal partilerin olup olmadığıyla ki, burada özellikle PKK yıldırı örgütünün siyasal uzantısı HDP’nin varlığı topluluk nazarında aleni ayrımsız şekilde bilinirken, HDP’nin varlığını dahi itiraf edemeyenlerin cumhurbaşkanı adayını belirlemekte dahi zorlandığını, antrparantez belirleyemediğini üstelik anlatım etmemiz geçişsiz. Bize bakarak zilletin bilcümle tasrif ve programı, CHP olsun, İP olsun, diğer siyasi partiler olsun kendilerine ait olmayan aynı gündemle ve başkaca kendilerine servis edilen aynı çerçevede şekilleniyor. Dolayısıyla şu temel kadar dahi zillete, ‘Adayınız şu olacaktır’ diye mukannen benzeri talimatın gelmediğini anlatmak geçişsiz. Bizim Türk milletine çağrımız bariz ve nettir. ‘Çağrım sana’ diyerek, Ulusçu Akım Partisi adayının muhtemelen olduğu, bunun birlikte Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğu ve kararının üstelik kesin olduğu, bu kararının üstelik Türkiye ve Türk milleti olduğu iradesini paylaşmıştır.”

Programda, MHP Kayseri Mebus Zevalsiz Ersoy ve MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak bile danışma yaptı.Share: