MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Ihtişam Bahçeli, “S-300 albeni savunma sisteminin F-16 cidal uçaklarımıza içgüdü kilidi atması, müft ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim aynı hırsızlık ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Şekil Umumi Heyet (MYK) ve Minval Düzen Bağı Kurulu (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği matbuat toplantısında, gündeme ilgilendiren açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne kadar Millet İttifakı’nın bölen terörle arasına duruluk koymadığını, tek milli meselede duyarlılık göstermediğini, direnç ve dirayet sergilemediğini rapor fail Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Mavi Vatan’daki ölmezlik mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Hatta buna karşı alerji duyduğu, sindirim zorlukları çektiği herkesin bildiği kederli bire bir gerçektir. Yunanistan tabii bardağı taşırmak üzere elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 Albeni Savunma Sistemi’nin F-16 uğraş uçaklarımıza radar kilidi atması, caba ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim aynı haydutluk ve hayasızlık örneğidir. Bahis Konusu insiyak kilidinin NATO misyonu çerçevesinde görev yürütme eden uğraş uçaklarımıza atılması birlikte meselenin bir ayrıksı anlamlı boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilgili gereğini süratle fayrap etmek zorundadır. Insiyak kilidi atan Yunanistan, kalça ve hukuk ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, darbe menzilinin içine yuvarlanmıştır. Yekpare de bu sırada, BENDE kongresinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’üstelik dile getirdiği, ‘Türkiye Gün Doğusu Akdeniz’de sunu büyük tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Ana mühim gözdağı Yunanistan’ı askeri esas haline getirip Türkiye’ye zırh doğrultmasını kışkırtan ve bunun üzere askeri tahaşşüt işleyen ÇAKER’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin herhangi bir tip ihtimale bütün milli güç unsurlarıyla hazır olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve buyuru haklarını zedeleyecek, nakız edecek, zaafa uğratacak hiçbir dayatmaya boyun eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Umumi Başkanı ve zillet ittifakı da bu gelişmeler karşısında siyasi pozisyonunu ve kimin yanında durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Milliyetçi Akım Partisi gayrı milli ayrımsız politik ittifakın, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına içten inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Halk İttifakı çok şükür bunun ivazsız güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin güzeşte açıklayan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri ortada en faziletli nema kaydeden iki ülkeden birisi olmasından büyük sevinme duyduğunu vurgulayan Bahçeli, kazançlı deşarj ve toparlanmanın hızla ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen tehalüf partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Mebus Genel Seçimlerine olağanüstü aynı adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına meni fail Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki yaklaşık 9 maaş sürede takip ve temin edilecek önemli hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla karşı karşıya ilişki ve bildirişim heves seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Hamle Adım 2023’ çalışmalarımız mülk ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçim gününe kadar devam edilecektir. ‘2023’e Akıllıcasına: Aday Mahsus, Değişmeyen Net’ temalı belirtik albeni toplantılarımızın ilki Sivas model kalkmak suretiyle Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve kızıl vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Ilkgüz Ilişki haset gerçekleşecektir. Yıldızlı gelgel toplantılarımız belirleme edilmiş illerimizde artan tıpkısı şevkle yapılacak, benzeri zamanda gerekseme zahirî olursa mağaza toplantıları da planlanacaktır. Reisicumhur adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın yeniden seçilmesi amacıyla fevkalbeşer bir gayret gider edilecektir. 28’inci gün TBMM’de milletvekili sayısını ve siyasal desteğini en çoklaştırmış Ulusalcı Cereyan Partisi’nin varlığı üstelik stabil hedefimizdir. Bunun birlikte Halk İttifakı’nın TBMM’de esas değişikliğini sağlayacak kalifiye çoğunluğa ulaşması bire bir değişik tartışma götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, ofans ve sabotajlara konfirmasyon olmadan sabırlı, imanlı ve ilkeli şekilde hümayun mücadelesine devam edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, seçkin insanı Allah’ın mübarek tıpkı emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini rapor fail Bahçeli, “Milliyetçi Akıntı Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, kültürlü yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri mahcup etmemesidir. Mücahede bizden, tevfik Allah’tandır.” diye konuştu.

(Bitti)

Share: