MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Niğde’de konuştu Açıklaması

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “MHP ve Halk İttifakı 6 artı 1 oluşumuna karşı devleti ve milleti için çalışmaya bitmeme edecek. Geleceğin şef ülkesi Türkiye’ye akla yatkın revan yolda önce 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.” dedi.

Durmaz, Niğde’bile İl Kültür Merkezi’nde partisinin üye iştirak programında yaptığı konuşmada, üzerinde yaşadıkları coğrafyanın kuru bir arazi parçası değil, rastgele karışı şehit kanlarıyla sulanmış lahut vatan toprağı olduğunu söyledi.

Vatanın bekasından, devletin birliğinden, milletin dirliğinden elan mefret bire bir laf olmadığını tamlayan Durmaz, “Milletimiz ariftir, herkesin duasını birlikte fikrini bile zikrini bile agâh. Ferasetiyle olanı biteni birlikte görmektedir. PKK yıldırı örgütünün siyasal şubesi HDP’ye vekillik verenlerin, çabucak değme çağ FETÖ’cülere af çıkarmaktan bahsedenlerin, yıldırıcı Demirtaş’la kahvaltı planı yapanların, İzmir’in değil birlikte Atina’nın belediye başkanı kabil konuşan ayar fukarasına bir tane bahis edemeyenlerin, Türk milletine yegâne taahhütleri 7 partili ayrımsız koalisyon olanların bu ülkeye yapabilecekleri tek husus yoktur.” ifadelerini kullandı.

Durmaz, Cumhur İttifakı namına devletin ve milletin milli ve manevi değerlerinin karşısında ki varsa onların her antlaşma karşısında olacaklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

“MHP’nin milli duruşundan maraz duyanları erinçsiz etmeye artık üstelik bitmeme edeceğiz. Ülkemiz üstünde adisyon yapanların, takanak operasyonlarıyla milli iradeyi meram alanları, parayı verenin düdüğünü araklayıcı güya anketçilerini bugün burada olduğu kabilinden hayalet kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bizim anketimiz sıktığımız el, baktığımız gözdür. Bizim anketimiz Niğde’dir, kasaba belediyelerimizdir. Sahtekar anketçiler gelsinler birlikte iki gündür gittiğimiz yerlerde vatandaşın Milliyetsever Cereyan Partisine olan deste ve alakasını görsünler. Cumhuriyetin 100. sene dönümü olan ve bizce 100 yılın seçimi mahiyetindeki 2023 seçimleri Türkiye’nin şans ve karar yılı aynı zamanda tarihî kavşağıdır. Bu bilinç ve kavrayışta siyasal faaliyetlerimizi yoğunlaştırıp bıkmadan, usanmadan sürdüreceğiz. MHP ve Topluluk İttifakı 6 artı 1 oluşumuna karşı devleti ve milleti için çalışmaya devam edecek. Geleceğin şef ülkesi Türkiye’ye akıllıca revan yolda önce 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.”

MHP İl Başkanı Cumali İnce ise Cumhur İttifakı’nın siyasi partilerin sıradan tıpkısı seçim anlaşması şeklinde tanımlanmayacak kadar derin, manalı ve diri tıpkı antant olduğuna dikkati çekti.

Konuşmaların arkası sıra partiye son ayrımsız ayda örgen yapılan 495 kişiyi temsilen 21 üyeye rozet takıldı.

Share: