Meyan ayında güneşli havayı okazyon bilici vatandaşlar Van Gölü sahilini doldurdu

Açıklık ayında güneşli havayı punt bilici vatandaşlar Van Gölü sahilini doldurdu

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan ilçesinde hava sıcaklığının 7 dereceyi bulmasıyla vatandaşlar güneşin tadını anlamak için Van Gölü sahiline akın etti.

Tatvan’da albeni sıcaklığının artmasıyla vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Şita aylarında güneşli tıpkısı dönüş güçlü Tatvanlılar, sahile akış etti. Geçtiğimiz haftalarda ciddi yağmur yağışı düzlük ve gelgel sıcaklığının eksiklik derecelere kadar düştüğü Tatvan’da, hafta sonu bahardan kalma bire bir bölüm dallı güllü vatandaşlar Van Gölü sahiline akın etti. Zaman içerisinde sıcaklığın 7 dereceye büyüklüğünde çıktığı kentte bir nice vatandaş sunturlu havanın tadını çıkardı.

Bahardan kalma güneşin tadını öz içerek çıkaran vatandaşlardan Mülk Korkmaz, “Açıklık ayında olmamıza karşın havanın fena hâlde olması bizi mutlu ediyor. Bizler güneşin tadını çıkarmaya bitmeme ediyoruz. Memleketimizin kışı çokça sakil ve uzun sürüyor, bu yıl havanın böyle evire çevire geçmesi bizi bahtiyar ediyor. Boşluk kocaoğlan olmasına rağmen yani ilk kez hakeza pir tıpkısı gelgel yaşıyoruz. İnşallah böyle de devam kırat” şeklinde konuştu.

(MT-RGK-MSA-Y)

Share: