Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, bu gece yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde gök curcunalı bora yağmur beklendiğini bildirdi. Hava Bilgisi, meydana gelebilecek sel, taşkın ve hortum gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu geceleyin yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te sağlam; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise yer yer kuvvetli yağmur beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe günü beklenen gök curcunalı boğanak yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te yerel olarak akva (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da vadi vadi haddinden fazla akva (51-75 kg/m2) olacağı hesap pusulası ediliyor. Şakkadak baskın, taşma, yıldırım, yerel mahmul yağışı, hortum oluş riski, kuvvetli rüzgar ve kısa sürekli fırtına ile ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara cebin tetik ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: