Meteoroloji’den 9 ilimize zerrin kodlu uyarma: Çamur çapul olasılığı var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; Ülkemizin yıldız, iç ve maşrık kesimlerinin parçalı meydan meydan çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hakkari, Şırnak ve Van’ın cenup ilçelerinin; akşam ve tün saatlerinde Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağışlı, ayrıksı yerlerin bir iki bulutlu ve meydanda geçeceği durum ediliyor.

DOĞU AKDENİZ’DE TÜRAP TAŞINIMI BEKLENİYOR

Yağışların; baran ve bora, Rize, Artvin, Hakkâri ve Van’ın faziletli kesimlerinde karla anlaşılmaz baran şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve akşam saatlerinde Marmara, Günindi Karadeniz’in bağırsak kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde pus ve düz meydan sis bekleniyor. Maşrık Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’bile türap taşınımı beklenmektedir.

“ULAŞIMDA AKSAMALAR YAŞANABİLİR”

Şarki Akdeniz ( Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’üstelik ( Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı türap taşınımı hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve yağmur alan yerlerde çamur şeklinde yağmur kabil olumsuzluklara karşı dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

PROF. DR. ŞEN: ÇÖKELGE SOYGUNCULUK OLASILIĞI VAR

Prof. Dr. Orhan Abat içtimai iletişim araçları hesabından “Zaman Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’dahi (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı toz taşınımı var. Yağmur üstelik olacak nedeniyle mil doyumluk olasılığı var” mesajını paylaştı.

Share: