Mehmet Göker’den Çevrecilere Çağrı: “Salda Gölü’ne Gösterilen Duyarlılık Burdur Gölü’ne da Gösterilmeli”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Saylav Mehmet Göker, “Burdur Gölümüz, kasaba göllerimizle alay malay kırıcı anlamda ayrımsız kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya. Üste hoşgörüsüz dönülemez yola gitti. Bu anlamda alelhusus çevrecilerin Salda Gölü’ne göstermiş olduğu duyarlılığı, Burdur Gölü’ne de göstermelerini istiyorum” dedi.

CHP Burdur Mebus Mehmet Göker, Türkiye’nin en koyu gölleri ortada yer düzlük Burdur Gölü’ndeki yağışsızlık ve kuruma tehlikesine ilgi çekti. Göker, şunları söyledi:

“BURDUR GÖLÜ KURAKLIK TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA”

“Sulak alanlar ortamında kısaca üçte birini kaybetmiş durumda olan Burdur Gölümüz, mekân göllerimizle birlikte Burdur Gölümüzde kilolu anlamda bire bir kuraklık tehlikesiyle yüz yüze. Üste et kafalı dönülemez yola gitti. Bu anlamda alelhusus çevrecilerin Salda Gölüne göstermiş olduğu duyarlılığı, Burdur Gölü’ne da göstermelerini istiyorum. Bu konuda 2015 yılından bu yana hükümetin vermiş olduğu, mamul kimi icraat var. Bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkmış daha aynı hal odaklı öneri namevcut. Gine gölün etrafındaki geriden geriye tetebbu uygulaması bitmeme etmekte, akarsu tüketimi faziletkâr oranda mergup ağızotu bitkileri ekimi devam etmekte ve gölümüz imdi çığlığını dahi çıkaramayacak seviyede çekilmiş vaziyette. Buradan çevreci dostların sesimizi duyup, Burdur Gölü’ne ses olması, Burdur Gölü’nün çığlığına curcunalı ve kulak vermelerini istiyorum.”Share: