Martir öğretmen Aybüke’nin babasından terörle topyekun savaşım çağrısı

Batman’ın Kozluk ilçesinde, Belediye Reisi Veysi Işık’ın aracına müteveccih terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki enstrüman öğretmeni Şenay Aybüke Dik’ın Karabük’ün Safranbolu ilçesinde hayatiyetli babası Tutkun Yalman, kızı olmadan geçireceği beşinci Öğretmenler Günü’nde duygularını anlattı.

Ata Dik, AA muhabirine, kızı olmadan beşinci Öğretmenler Günü’nü geçireceklerini, yaşasaydı onu kutlayarak sevincini paylaşmış olacaklarını söyledi.

Kızının şehit olmasının peşi sıra hangi onun arkadaşlarının hangi de devletin kendilerini yalnız bıraktığını anlatan Dik, “Hep öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretenler Günü’nü kutluyorum. Ülkemizin ciharıyek yanı sıra çalışan öğretmenlerimize başarılar diliyor, bahtiyar benzeri dirim sürmelerini Cenabı Allah’tan dilerim. Öğretmenlerimize çok fariza düşüyor. ‘Bayrağımızın dalgalandığı her yer bizimdir, vatanımızdır.’ diyerek, bu görev şuuru ile görev yapmalarını kâm ediyorum.” diyerek konuştu.

İstanbul ve Gaziantep’te YPG/ PKK’lı teröristlerin saldırısında öğretmenlerin hayatını kaybettiğini hatırlatan Dik, şöyle bitmeme etti:

“Bu sefil PKK, içeriden ve haricen beslemeli bunlar. Maalesef 40 yıldır Türk milletinin herhalde sabrının olmadığı düşüncesindeler ama temas şeyin tıpkısı sonu ve sabrı vardır. Bunların bile bire bir zaman defterleri kapanacak. Mefret olan bizim ulus namına kurnaz, müdebbir olmamız, devletin değme organına sahip çıkmamız lazım. Askerlerimize, polislerimize, düzenlilik güçlerimize, terör bölgelerinde görev özne memurlarımıza, insanımıza, maddi ve manevi herhangi bir makule bindi verilerek erbap çıkmamız geçişsiz.”

“Katiyen defterleri dürülecek”

Terörle mücadelede devletin asli unsuru olan milletin devletine destek vermesi gerektiğini vurgulayan Sert, şöyle konuştu:

“Topyekun ağır birliği oluşturulması kanaatindeyim. Ara Sıra sivil cemiyet örgütlerinin farklı görüşlerine maalesef şahit oluyoruz. Bunun arz nazik örneği birlikte Türk Tabipleri Birliği başkanı olan ‘hanımefendi’ diyeceğim amma ona ne kadar yerinde bu sıfat bilemiyorum. İsminde Türk yazan aynı birliğin maalesef farklı emeller ile uğraşmak için ele geçirilmesi, teşkilatın tamamın onlardan oluşması dahi acayip ayrımsız buut. Bunların elden devletin mücadelesi ile kapanacağına inanmıyorum, topyekun uğraş geçişsiz.”

Devletin mücadelesinin bitmeme ettiğine dikkati çeken Sarp, şunları kaydetti:

“Mutlak defterleri dürülecek. Akıbet aşamasına gelindiği kanaatindeyiz. Devletin kurumları mücadelesine bitmeme ediyor. Asker, polis güçleri, bakanlarımız, Cumhurbaşkanımız, hükümet görevlileri, muhalefetin milli olan kesimlerinin bu mücadeleye katkı sağladıklarını görüyoruz ama milli sıfır bire bir takım var Meclis’in ortamında. Bu grubun Meclis’te bulunması zorlu adamakıllı değil.”

Batman’ın Kozluk ilçesinde, 9 Haziran 2017’da, Belediye Başkanı Veysi Işık’ın aracına yönelik PKK’lı teröristlerce planlı saldırıda, karne dağıtım töreninin arkası sıra evine giden çalgı öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ağır sıklet yaralanmış, kaldırıldığı Kozluk Ihtişam Hastanesinde martir olmuştu.

Share: