Martir Aybüke öğretmenin adı çalgı aleti sınıfında yaşayacak

Şehit sarıklı Şenay Aybüke Yalçın’ın ismi Nevşehir’bile benzeri okulun çalgı aleti sınıfına verildi.

Merkezi Mardin’dahi kâin Arsıulusal Sürdürülebilir Kalkınma Derneği marifetiyle Nevşehir’deki Basübadelmevt İmam Dil Cambazı Lisesinde kurulan müzik sınıfına şehit sarıklı Şenay Aybüke Sert’ın adı verildi. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve tören düzeni üyelerinin katılımıyla hizmete açılan saz sınıfında benzeri üstelik müzik dinletisi düzenlendi. Açılışta mütekellim Nevşehir Milli Eğitim Bilimi Müdürü Memet Çelik, “Şehitlerimizin adını okullarımızda ve kurumlarımızda yaşatmaya devam ediyoruz. Bu çevirici ile öğretmenimize gine Allah’tan yağmur diliyorum. Tığ okullarımızı kültürel, sanatsal açıdan yükseltmek ve öğrencilerimize katkı arz etmek istiyoruz. Öğrencilerimizin de var olan yeteneklerini ortaya intikal etmek için birlikte himmet gösteriyoruz” dedi.

Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başbuğ Yardımcısı ve Umumi Koordinatör Eyyüp Valide birlikte, “2009 yılında kalkınmaya kani tıpkı ekip gailesiz yoluyla kurulan Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği toplumun seçkin kesiminde gerekseme gördüğü bütün konulara eğilen ve bu konulara yönelik projeler üreten bire bir sivil topluluk kuruluşudur. Mardin’bile kurulan cemiyet Türkiye’nin değişik şehirlerinde ve dünyanın farklı ülkelerinde bir nice projede ortaklık yapmış ve birçok projeye imza atmıştır” diyerek konuştu.

Mader, “Tıpkısı hoca kendisine Öğretmenler Günü’nde şehit öğretmenlerimiz Şenay Aybüke Sert namına müzik sınıfı ve Ayşenur Parafin hesabına kitabevi yapıp, 24 Teşrinisani gibi kocaman benzeri tarihte açılışlarını yaptık. Bu süreçte teşrikimesai içre bizleri destekleyen Nevşehir İl Milli Terbiye Müdürü Memet Polat ilkin koyulmak üzere tüm yetişek gönüllüsü destekçilerimize teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Açılışta İl Milli Terbiye Müdürü Polat, sarıklı olan eşi Hatice Polat ile birlikte yırlamak söyledi. Mehmet Çelik, söylediği türküyü eşi başta görünmek için kamu öğretmenle dürü etti. – NEVŞEHİR

Share: