Marmaris Belediyesi Depremzede Üreticiden Aldığı Kayısıyı İftar Sofrasına Taşıyor

Marmaris Belediyesi, depremden etkilenen Malatyalı üreticilerden satın aldığı 3 ton kayısıyı, biricik tek yıkadı, paketledi ve gerekseme sahibi vatandaşlara dağıtılacak erzak paketlerine ekledi.

Marmaris Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin peşi sıra bölgeye soylu erki kendisine yardım arz etmek adına aynı aşama elan attı. Kayısısı ile adlı Malatya’dan 3 ton zayıf sarıerik satın alarak bölgedeki üreticilere bindi oldu. Malatya’dan getirilen kayısılar ilk adına biricik tek yıkandı ve kurutuldu. Ardından paketlenen kayısılar, Ramazan kocaoğlan boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak erzak kolilerine yerleştirildi.

“DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Depremin önce anından itibaren bölgedeki yurttaşların yardıma koştuklarını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Taharri kurtarmadan gıda ve boşaltmak yardımına, yakacak odundan ustalık desteğe büyüklüğünde tekmil olanaklarımızı kullanarak sarsıntı bölgesindeydik. O bölgenin gelişmemiş sürede toparlanması ve kazançlı kendisine dahi ayağa kalkması için desteğe devam ediyoruz. Bu çerçevede 3 ton kayısı satın alarak üreticilerimize tahminî 360 bin TL’lik destek sağladık. Bunları de vatandaşlarımıza dağıttığımız erzak kolilerine yerleştiriyoruz. Yani kayısılar hem Ramazan ayında vatandaşlarımızın sofrasını süsleyecek, hem dahi depremzede üreticilerimize biraz olsun dem aldıracak. Yaralarımız çokça yoğun ama inanıyorum kim biz bu el günleri temas ve muadele içerisinde aşacağız. Zira biliyoruz ki tesanüt yaşatır” diye niteleyerek konuştu.

Share: