Mardin’in yöresel yemeklerinden olan mumbar dolması kilolu arzu görüyor

Mardin’in yerel yemeklerinden olan mumbar dolması korkulu irade görüyor

MARDİN Mardin’in yöresel yemeklerinden olan mumbar dolması güç arzu görüyor, lezzetiyle vatandaşın beğenisini topluyor.

Mardin’in lokal yemeklerinden olan ve bir nice noktada müşterilerin beğenisine verilen mumbar dolması, ilk defa deneyenlerden kamu tabaka alıyor. Küçükbaş hayvanların bağırsağından yapılan mumbar dolması vatandaşların civar yargılarına maruz kalıyor olsa da tıpkı misil yedikten sonraları beğenileri topluyor. İçerisinde bulgur ve deri mevcut biber dolması güç kovanlık aşamasının arkası sıra kestirmece 1 saat piştikten bilahare amade ayla geliyor. Bir Nice aşçı ve restoranda bulunabilen mumbar dolması, porsiyonu 80 liradan vatandaşın beğenisine sunuluyor.

“Tıpkı el denedikten sonraları haddinden fazla beğeniliyor”

Mumbar dolması üzere taleplerin yavaş olduğunu tamlayan Fatma Acay, “İçerisinde pilav cilt ve baharatlar bulunuyor. Mumbar öncelikle temizleniyor ve iz olarak tanıdık kısım dışa getiriliyor hem soğan hem bile limonla temizleniyor. Arkası Sıra içerisi ebebulguru ile dolduruluyor ve servise hazır ayla geliyor. İlk kere deneyecekler ön yargılı yaklaşıyor. Tıpkı müşterimiz ilk kez deneyeceğini söylediğinde benim üstelik tükettiğimi ve beğeneceğini söyleyerek öneriyorum. Genelde bire bir sefer denedikten sonraları haddinden fazla beğeniliyor. Mumbar dolması öncelikle çokça lezzetli tıpkı eşya herkesin ön yargısını kırmasını istiyorum ve bir seferde olsa denemelerini tavsiye mektubu ediyorum. Taleplerimiz üstelik haddinden fazla oluyor hafta sonları daha ağır oluyoruz, güre eşhas fast food namına bunu beslemek için çokça geliyorlar” şeklinde konuştu.

“Daim tüketiyorum sevdiğim ayrımsız kemirmek”

Mumbar dolmasının dernekevi ve içimli tıpkısı aşındırmak olduğunu belirten Nevruz Muhammed, “Sonsuz tüketiyorum sevdiğim tıpkısı aşındırmak, pir ve sevdiğim üzere buraya geliyorum. Anadan Görme ayrımsız aşındırmak olduğu amacıyla yeğleme ediyorum ve seviyorum” dedi.

Share: