Mardin’de 19 Ilkgüz Gaziler Haset dolayısıyla izlence düzenlendi

Mardin’da 19 Ilkgüz Gaziler Haset dolayısıyla gaziler ile martir ailelerine yönelik izlence düzenlendi.

Kentte tıpkısı otelde planlı programda, Kur’an Semih okundu, dualar edildi.

Programda konuşan Ilbay Mahmut Demirtaş, şehitliğin ve gaziliğin dünyada tek devlet ve makamla ölçülemeyecek büyüklüğünde şanlı olduğunu söyledi.

Tarihsel süreçte kazanılan zaferlere değinen Demirtaş, bugün birlikte ülkenin huzuru üzere terörle mücadelenin sürdüğünü belirtti.

Demirtaş, “Bu toprakların evlatları adına 1000 almanak yurdumuzdan ve mukaddesatımızdan vazgeçmeyeceğiz. Şehit yakınları adına sizler sunu altın varlıklarınızı, evlatlarımızı, eşlerinizi, kardeşlerinizi ve babalarınızı vatan esen olsun diyerek bu topraklara güç ettiniz. Kahraman gazilerimiz sizler girdiğiniz mücadelede bedenlerinizden tıpkı parçayı kaybederken şehadeti hücre aldığınızı umum cihana gösterdiniz. Size minnettarız. Bu eren yurt ve bu aristokrat millet sizlere gönül borçlusu.” dedi.

Programa, 70. Mekanize Sancak Komutanı Liva Bilgi Yokarıbaş, İl Uyanık Komutanı Tugay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Kültürlü Turhan, İl Itimat Müdürü Mahmut Karabulut, ilbay yardımcıları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Share: