Mardin Valisi Demirtaş, muhtarlarla aynı araya geldi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Mahmut Demirtaş, Kızıltepe ilçesinde dalan ve kırsaldaki mahalle muhtarlarıyla bire bir araya geldi.

Özcan Yıldız Küçük Asya İmam Dil Cambazı Lisesi Konuşma Salonunda düzenlenen toplantıya, Kızıltepe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, İlçe Inanma Müdürü Kağan Kaplan birlikte katıldı.

Toplantıda mütekellim Ilbay Demirtaş, Kızıltepe ilçesine kazandırılan ve yapımı süren projelere değindi, verilen hizmetlerle ilgili bilgelik verdi.

Mahalle muhtarlarının yurttaş ve yöneticiler ortada köprü görevi gördüğünü dile getiren Demirtaş, muhtarların rica ve önerilerini üstelik dinledi.

Mardin genelinde 800 kilometreye mail asfalt çalışması yaptıklarını anlatan Demirtaş, yağışların olmadığı dönemde asfalt çalışmasını sürdüreceklerini, kırsal kesimde yolu yapılmamış mahalle kalmayacağını belirtti.

Demirtaş, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar Kızıltepe’bile 378 kilometre asfalt, 70 bin metrekare parke çalışması yaptık. Cumhuriyet Meydanında alnaç düzeltme ve mekân düzenlemesi çalışmaları yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İl genelinde 4 millet bahçesi yapacağız. Bunlardan birini Kızıltepe’da gerçekleştireceğiz. Bugüne büyüklüğünde Kızıltepe’ye yapmış olduğumuz hizmetlerin averaj maliyeti 270 milyona yaklaştı. Mardinli ve Kızıltepeli vatandaşlarımıza hizmet etmekten çalım duyuyoruz.”

Share: