LÖSEV’in “İyilik Tırı” Trabzon’da yüzleri güldürdü

Lösemili Ayrıntılar Vakfı’nın (LÖSEV) lösemili ailelere arkalama dağıtan “İyilik Tırı”nın Trabzon’a geldiği bildirildi.

LÖSEV’den yapılan bağlanmış açıklamada, Millet Bahçesi’nde “İyilik Tırı”ndan lösemili çocuklar ve ailelerine yardım ulaştırıldığı belirtildi.

“İyilik Tırı” ekiplerinin çocuklara üstelik kırtasiye malzemesi ve oyuncak ödül ettiği vurgulanan açıklamada, palyaço ve mütenevvi iz film karakterlerinin kıyafetlerini giyen bazı ekip üyeleri ise çocuklarla oynayıp yüzlerini boyadığı aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

” Türkiye’nin parçalanmamış bölgelerinde arık gıdadan cilt ve ten ürünlerine, kırtasiyeden giyime bire bir kan kanseri ve amansız hastalık hastasının iyileşmesi amacıyla gerekli olan asıl ihtiyaçları içeren yardımları ulaştıran LÖSEV İyilikler Tırı’nda aileler, istediği ürünleri seçebiliyor. Lösemili ve kanserli dallar aileleriyle alay malay organizasyona katıldı. Ankara’dan yola sâdır LÖSEV İyilikler Tırı, Anadolu’nun sunu uzak şehirlerinden sunu ücra köylerine ulaşmanın, buradaki lösemili ve kanserli çocukları güldürmenin mutluluğunu yaşatmaya bitmeme edecek. LÖSEV İyilikler Tırı’nın bundan sonraki duraklarında bile amade bulunacak, azık, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak, elektronik beyin, möble, günahsızlık malzemesi ve bunun gibi yüzlerce yardımı LÖSEV’e kayıtlı aileler ihtiyaçlarına göre gönüllerince seçebilecek.”

LÖSEV’in kurulduğu günden bu yana kan kanseri ve kanserle savaşan ailelere hem maddesel hem üstelik manevi destekleri iletmeye devam ettiğinin altı çizilen açıklamada, “60 binden çok mukayyet ailesi ve 6 milyona andıran gönüllüsüyle LÖSEV Türkiye’nin ciharıyek yanındaki kanser hastalarının daima birlikte. Hem gönüllü doğmak hem da hediye yarmak isteyenler www.losev.org.tr adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.” ifadelerine meydan verildi.

Share: