KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TUTUKLAMA

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik planlı operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün sözde bakir el imamı olan Mustafa K.?nın dahi aralarında bulunduğu 13 şüpheli tutuklandı.

Itimat Genel Müdürlüğü’nce FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın birlikte İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş anlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında yer aldığı tespit edilen 65 kaka gözaltına alındı. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği sağlık kontrollerinin ardından adliyeye atıf edildi. Şüphelilerden 7’si savcılık ifadesinin ardından 45’i ise atıf edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nce adli arama ve sıkıntılı dışına çıkış belgesi yasağı konuşarak serbest bırakıldı. Kütahya’de örgütün güya yeni yer imamı olduğu tamlanan Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Arzu D., Zülfiye K., İlker Y., Son Teşrin Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Talih P., Mualla Hikmet B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 teklik, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek altın, 2 nüsha bilezik, 1 altın bileklik ve çok sayıda el telefonu ile bilgisayar ele geçirilmişti. Sormaca sürüyor.

Share: