Kütahya ve Balıkesir’de içtimai bölük projesi amacıyla başvurular alınıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü balaban sosyal bölük projesi kapsamında Kütahya ve Balıkesir’dahi da vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

Projeyle, 1800 konutun inşasının planlandığı Kütahya’üstelik kampanyaya aracısız vezneci üzerinden gezmek isteyenler, belgelerini tevdi etmek için Ahali Bankası şubelerine her an müracaatların evvel gününde işlemlerini yaptırdı.

Bankanın uğrunda bekleyen vatandaşlardan Nazmiye Pehlivan, AA muhabirine, bugüne kadar sülale sahibi olamadığını, projeden umutlu olduğunu söyledi.

Pehlivan, “Proje amacıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a haddinden fazla teşekkür ederim. Cenabıhak başımızdan muallel etmesin. Bu ve eş projelerle insanlarımıza havari oluyor.” dedi.

Mustafa Kargı birlikte birçok kişinin TOKİ yardımıyla karı sahibi olduğunu dile getirdi.

Balıkesir

Balıkesir’üstelik düz yazı edilecek 3 bin 750 içtimai hane üzere başvurular Halk Bankası ve Tarım Bankası tarafından alınıyor.

Müracaatların ilk gününde vezneci şubelerine gelen vatandaşlar, mukteza belgelerle işlemlerini yaptırarak isimlerini listelere yazdırdı.

E-fehamet yoluyla bile alınan başvurular 31 Ekim’da sona erecek.Share: