Kütahya haberleri: Kütahya merkezli FETÖ operasyonunda 61 murakabe

Kütahya merkezli 14 ilde Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) güncel yapılanmasına yönelik operasyonda 32’si avrat 61 çirkin yakalandı.

İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım, Terörle Savaşım ve İstihbarat şubeleri ekipleri, Kütahya, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bursa, Manisa, Çanakkale, Isparta, Denizli, Nevşehir, Hakkari, Çorum ve Eskişehir’da belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı işler düzenledi.

Aramalarda 138 bin teklik, 70 bin 585 dolar, 2 bin 520 avro, 2 çeyrek altın, 2 altın kelepçe, 101 cep telefonu, 30 tablet, 123 SIM anaç, 5 elektronik beyin ve 95 harici hatır ele geçirildi.

Ele geçirilen paraların kutu, ders kitapları, Kur’an-ı Alicenap ve yardım kolilerinde bulunan çerezler ile azık ürünlerinin içine gizlendiği belirlendi.

Hakkında yakalama kararı mevcut aynı örgüt üyesi de dolaptaki hususi bölmede yakalandı.

Operasyonda, aralarında örgütün yeni Kütahya toprak imamı olduğu kanıt edilen M.K’nin birlikte bulunduğu 32’si karı 61 meşkûk gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerin, otomatik servet incizap makineleri tarafından örgüte çalışma yatırdığı de polis güçleri ekiplerince tespit edildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share: