Kurtuluş Bağlı Münasebet Yeri’nde Yıkım Çalışmaları Sürüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Halas Kapalı Alışveriş Yeri’nin yıkımı ile ilgili çalışmaların bitmeme ettiğini açıkladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kurtuluş Kapalı Münasebet Yeri’nin yıkımı ile ait çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yoluyla yapılan açıklama şöyle:

“Halas Vabeste Veriş Yeri’nin yıkımı ile ilişkin işe start tarihi 9 Ağustos 2022 tarihinde olup, sözleşmeye göre 30 günce iş günü süresi ile 20 Eylül 2022 tarihinde bitirilmesi gerekmektedir. 23 Ağustos 2022 tarihine kadar feza çatının kısaca yüzdelik 70’i inik olup, kesilerek parçalara fek işlemi devam etmektedir. 19 Ağustos 2022 tarihinden itibaren feza bina elemanları, nakız kantarında tartılarak çarkıt hususi hile sahasına araçlarla bire bir işçimiz nezaretinde nakledilmeye başlanarak, 23 Ağustos 2022 tarihinde büyüklüğünde bütün 47,76 ton feza bina elemanı nakledilmiştir. Gök çatının sökülerek naklinden ve özge demir hurda elemanların naklinden sonradan taraf duvarlar sökülecek; henüz sonraları güvenlik çiti ile düz çevrildikten bilahare demirli beton kısmın kırılması işlemi planlanmaktadır. Halas Ilişki Yeri alanında icraat kamu hızıyla devam etmektedir.”

Share: