Kuraklık riskine alın hazırlık üzere 61 gölet nesir edildi

Kargaşa’üstelik, akarsu kaynaklarının çeşitlendirilmesi ve gelecekte oluşabilecek kuraklığa cebin hazırlık üzere 10 ilçede bütün 61 gölet mensur edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Komutan Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla su kaynaklarının makul sürdürülebilirliğini bulmak üzere kent genelinde göletlerin oluşturulduğu belirtildi.

Akarsu kaynaklarını çeşitlendirmek ve gelecekte oluşabilecek kuraklığa cebin tedbirli atılmak için lüzum içmece suyu, hayvancılık ve tarımda gerekse turizmde kullanılmak amacıyla 10 ilçede akmaz projesinin hayata geçirildiği dökme açıklamaya, şöyle bitmeme edildi:

“Kalabalık Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar ile rustik mahalleler ilkin koyulmak üzere ilçe merkezlerinde göletler hayata geçirildi. Yağan kar ve baran sularının kaynağında tutulduğu göletler natürel yapıyı ve estetiği bozmayacak şekilde natürel göl görüntüsü ile inşa edildi. Bu kapsamda Akkuş’ta 1, Altınordu’birlikte 8, Aybastı’dahi 6, Çatalpınar’üstelik 3, Gölköy’de 5, İkizce’de 1, Kabataş’ta 5, Korgan’birlikte 11, Mesudiye’de 19, Perşembe’de 2 başlamak amacıyla 10 ilçede toplamda 61 gölet inşa edildi. 2019’dan bu yana düz yazı edilen göletlerin su tutumu de sağlandı.”

Açıklamada, yapılan göletler ile mütenavip içmece suyu kaynaklarının artırıldığı ifade edilerek, susuzluk tehlikesine karşı Ordu’nun su sıkıntısının yeryüzü organ indirilmesinin hedeflendiği kaydedildi.Cıvıl Cıvıl’birlikte yağışsızlık riskine alın tedarik üzere 61 akmaz düz yazı edildi

Share: