Kula’da gidiş geliş uygulamaları artırıldı

Manisa’nın Kula ilçesinde yaralamalı ve beşer gidiş geliş kazalarının önüne unutmak ve antrparantez ilçe genelinde kask muvakkat bilincini bırakmak amacıyla İlçe Güven Müdürlüğü marifetiyle uygulamalar artırıldı. Özellikle motosiklet sürücülerine müteveccih yapılan uygulamalarda bilgilendirici broşürler üstelik dağıtılarak motosiklet sürücüleri uyarıldı.

Kula’da dağ sonlarla sonuçlanan ızdırap kazaların azaltılmasına yönelik İlçe Itimat Müdürlüğü’ne sınırlı ekipler yoluyla planlı uygulamalara yordam verildi. İlçe genelinde kask eğreti bilincinin dahi artırılması için vesile ve motosiklet trafiğinin bati olduğu noktalarda belli başlı saatlerde aplikasyon fail ekipler, bilgilendirmeye ve uyarmaya bitmeme ediyor. Site merkezindeki ağır sıklet trafiğin yanı sıra İzmir- Ankara D300 karayolunun kaplamak zorunda kalan özellikle motosiklet sürücülerinin üstelik uyarıldığı uygulamalarda vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtılarak gidiş geliş kurallarının önemi hatırlatıldı.

Öte yandan bu tuhaf uygulamaların ilçenin muhtelif noktalarında sıkça bitmeme edeceği ve kurallara ekşi sürücülere cezai muamele uygulanacağı bildirildi. – MANİSA

Share: