Köydeki çocuğun futbol sahası talebi, milletvekilinin girişimiyle adına getirildi

Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesine tutkun Akkoşan köyünde aynı çocuğun ayak topu sahası talebini ilettiği SELIM Tümen Kırıkkale Saylav Ramazan Fert’ın girişimleriyle köye futbol sahası yapıldı.

DÜRÜST Öğür Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ile 24 Ağustos’ta Akkoşan köyünü mülakat ettiği sırada 12 yaşındaki Mehmet Ali Yüksel’in futbol sahaları olmadığını ilettiği Fert, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Hamza Devir’i arayarak, konuyla ilgilenmesini istedi.

Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, 20 günde köyde belirlenen bire bir alana kale direkleri ve kenar bayraklarının birlikte olduğu toprak yer kurdu.

Milletvekili Birey, İl Umumi Meclisi Başkanı Amaç Pınar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Çağ ve beraberindekilerle köye her an, çocuklara tişört ve futbol tümü bergüzar etti.

Fert, Pınar, Zaman ve diğer görevliler, elan sonraları sahada çocuklarla ayak topu oynadı.

Milletvekili Birey, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sporu isteklendirme eden ayrımsız hükümet olduklarını ve sporla ait güç yatırımlar yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sporun ve futbolun içerisinden gelen tıpkısı önder olduğuna dikkati çekici Fert, şöyle konuştu:

“24 Ağustos’ta Akkoşan köyü ziyaretinde Mehmet Yüksek kardeşimizle tanıştık. Mehmet Mürtefi, ‘Başkan, bizim sahaya ihtiyacımız var, tümden oynayamıyoruz, topumuz ve formamız yok’ dedi. Biz birlikte kendisini kırmadık ve araziyi yerinde gördük. Bilahare Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Gündüz’i aradık. Kendisine teşekkür ediyorum. Hızla burayı ayarladı ve sahayı düzenledi. Yeterli mi, değil amma yer azından zinde kardeşlerimizin heyecanına kuma olduk. Beklentilerini karşıladık. Eğer bala kapasitesi artarsa inşallah elan ayrı ayrı şeyler düşünebiliriz. Büyük olan çocukların taleplerini kalın kafalı çevirmemek. Yeter kim torunlar bahtiyar olsun. Onlar bizim geleceğimiz.”

Mehmet Şanlı Yüksel üstelik “Milletvekilimize haddinden fazla teşekkür ediyoruz. İsteğimizi namına getirdi. Köyümüze düz yapılmasını haddinden fazla istemiştik. Sağlıklı olsun kendisi de isteğimizi namına getirdi. Bugün milletvekilimizle da domuzuna bire bir maç yaptık.” dedi.Share: