KÖYDE CESEDİ KÂIN KADIN, TOPRAĞA VERİLDİ

KÜTAHYA’da merkeze merbut Sekiören köyünde, evine yakın bölgede parçalanmış cesedi mevcut Emine Akçay (68) gözyaşlarıyla toprağa verildi. Akçay’ın yapılan dolay otopsisinde, bedeninde çok sayıda el ve diş izleri tespit edilirken, ayı saldırısına uğradığı ihtimali üstünde duruluyor.

Kütahya’ya 16 kilometre uzaklıktaki Sekiören köyünde esbak, kere ortasında başı ve bacağı olmayan eş cesedini görenler, jandarmaya ihbarda bulundu. Gücük sürede bölgeye gelen ekipler, yaptığı araştırmada cesedin, yakında evi bulunan Emine Akçay’a ilgilendiren olduğunu belirledi. Akçay’ın camit bedeni, müddeiumumilik ve uyanık ekiplerinin incelemesinin ardından ölü açımı üzere Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Duayen Çelebi Terbiye ve Araştırı Hastanesi morguna kaldırıldı. Akçay için Sekiören köyünde cenaze namazı kılındı. Evinde alınan helalliğin ardından karye meydanına getirilen Akçay’ın cenazesi, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın kıldırdığı cenaze namazının arkası sıra Sekiören köyü mezarlığına defnedildi.

İLK RAPORA BAKARAK AYI SALDIRISI

Akçay’ın ölümü zımnında ilgilendiren yapılan civar otopside bedeninde çok sayıda el ve diş izlerine rastlandı. Adli Tababet birimleri, Emine Akçay’ın ayı saldırısı sonucu hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Share: