Komutan Büyükler: “Fatsa yatırımlarla değişiyor ve güzelleşiyor”

Fatsa Belediye Reisi İbrahim Etem Kibar, beherglas mahallesi ile gelişigüzel zaman geçtikçe gelişen ve büyüyen Fatsa’nın elektrik merkezi olma konusunda temas kalem adımları attıklarını söyledi.

Başkan Kibar, “Fatsa’mızın değerine ayar yemlemek, şehrimizi el birliğiyle henüz ongun yarınlara yürütmek için Ordu Büyükşehir Belediyemizle alay malay, şehrimizin ciharıyek tarafında site kimliğini oluşturan cadde ve sokaklarımızın ast ve üstyapılarını tamamlayarak memleketimizi güzelleştiriyor, hemşerilerimizin yaşam standartlarını ve konforunu yükseltmek üzere canla başla çalışıyoruz” dedi.

“Ayazlı’yı güzelleştirecek üstyapı çalışmaları başladı”

Büyükler, “Fatsa’mızın geleceğine yaptığımız yatırımlarımız kapsamında Ayazlı mahallemizde son üç sene içerisinde; vahşi çöp alanı kaldırılarak rehabilite edilen, tabii gaza munsap, kocabaşı evi, bala baziçe parkları, gençlerimiz amacıyla yapımı sonuç aşamada olan ayak topu, basket- voleybol sahasından oluşan spor tesislerimiz ve eskimemiş eğitim alanlarımız ile birlikte mecmu altyapısını tamamladık. Eğin yapı çalışmalarımıza başlama verdik. gaz ve enfrastrüktür çalışmaları tamamlanan Hürriyet Caddesi, Soylu Fazıl, Ardıç, Akyol, Güngören ve Kandır Sokakta toplamda 3.5 kilometre sıcak asfalt çalışmasını başlattık. Tekrar Ayazlı mahallemiz Alver, Yiğit ve Aşağıtepe Sokaklarımızda, 1 km’lik beton defa çalışmalarımız eş zamanlı adına devam ediyor. Konakbaşı, Meşebükü, Fatih ve Hamlık Caddesi’ni havi 5 km’lik beton sefer çalışmalarımız Teşrinievvel kocaoğlan sonuna kadar tamamlanacak” şeklinde konuştu.

Büyükler şöyle devam etti:

“Ayın On Dördü Mahallemizin altyapısını yüzdelik 70 oranında tamamladık. Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediyemiz meşbu güzergahı amacıyla ihalesini yaptı. Vakıflar etabı bittikten sonraları, bölgenin altyapısı ile beraber kat imal çalışmalarına başlayacağız. Dolunay mahallesi 2’ici hamle çalışmaları kapsamında Çerkezler Tepesi, Meşe Evleri, Şehit Soyluluk Çalışkancı Meslek Yolu ve Başköy Sokakların asfaltlarını tamamladık. Ayın On Dördü Mahallemizin 3. etabı olan dolmuş güzergahına da sene böylece başlıyoruz. Vakıflar Mahallesi Liman Caddesi’nin tamamında doğalgaz çalışmalarını bitirdik. Renkli sıklet beton yaya kaldırımı çalışmalarını yaptık. Sakat olan içmece suyu ve lağım döşemi altyapısını yeniledik. Sağlıksız ve ancak olan baran suyu boruları tağyir edilip hesabına prekast hep yağmur suyu hizmetleri yapıldı. Akarsu taşkınlarının önüne, kullanılmamış baran suyu hatlarının yapılmasıyla geçtik. Evkafta altyapı finiş aşamasına geldi. Tafsilatlı zamandır ülkü teşkil fail Balaban Ata Ortaokulu yolunun kaldırımlarını yaptık. Evkaf Mahallesi meşbu güzergahının altyapısı ile bu arada Baharkent civarında Ayın On Dördü’a bağlanan Yapraklı Deresi’ne üç gözlü kutu küşat yaparak muhtemel ayrıntılı soluklu bir temenni olan alternatif dolmuş güzergahı oluşturduk. Şerefiye, Idmansızlık, Tahtabaşı ve Meşebükü Mahallelerimizi birbirine bağlayan dolmuş güzergahında enfrastrüktür çalışmalarımızı top tamamladık. Fatsa’mızın site içi trafiğine zaman aldıracak olan Fatsa- Aybastı yoluna erişim noktasında mütenavip aynı öğün olan güzergahta görüşme yapıları ile gelişigüzel BSK asfalt çalışmalarımızı bütünleme sınavı aşamasına getirdik.”

“Topaloğlu mevkiinde teşrinievvel sonuna akıllıcasına çalışmalarımızı bitireceğiz”

Kibar, “Topaloğlu mevkiinde teferruatlı süren altyapı çalışmaları zımnında hemşerilerimizi çok yorduk. cTüm benliğimizle hassasiyetle izlem ettiğimiz Topaloğlu mevkiindeki altyapı çalışmalarımızı tamamladık. 50 almanak enfrastrüktür çalışmalarımızı tümden bitirdiğimiz bölgede doğalgaz çalışmalarımızı sonuçlandırdık. İçme suyu borularını yenileyerek bozuk beton büzleri çapı iri olanlarla değiştirip lağım döşemi hattını güçlendirdik. Daha ilk bölgede sıfır, ekstrem yağmurlarda beklenen sel felaketine sefer açabilecek tehlikenin önüne ayrılmak amacıyla baran suyu tahliye kanallarının eksikliği giderdik. Eskisinden daha sağlam ve nitelikli tıpkısı ayla getirdiğimiz enfrastrüktür çalışmalarımızdan sonradan, şimdi üstyapı çalışmalarımıza başlama verdik. Bütün yolların cılız temel taşı kazısına başlayarak yol dolgusunu yaptık. Hem asfalt, hem renkli rehavet beton yaya kaldırımı çalışmalarımızı tamamladık. Sıcak asfalt çalışmalarımızla temelli, standardı erdemli, konforlu tıpkı el hizmetimizi sunduk. Özelliğini kaybeden çarkıt kaldırım taşlarının yerine çağdaş, tabii, begonit süslü taş mefruşat çalışmalarına başladık. Ekimin sonuna makul çalışmalarımızı bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

Sadık alım satım yerimizi hamam asfalt dökümünden sonraları hizmete açacağız

“Sadık alışveriş yerimizi yunak asfalt dökümünden sonradan hizmete açacağız” diyen Komutan Kibar şunları söyledi:

“Pazarcı esnafımızın hak ettiği alana kavuşacağı, açılışı üzere bölüm saydığımız, Kalaba Büyükşehir Belediyemiz, Fatsa Belediyemiz ve Büyüklük Su İşleri (DSİ) ile gelişigüzel koordineli namına çalışmalarını sürdürdüğümüz Karadeniz’in yer büyük Bağlı Ilişki Yeri Projemizin sonuna geldik. Ağırbaşlılık beton çalışmalarının tamamlandığı toplumsal tesislerimizin yapımının sona erdiği Sınırlı Münasebet Yerimizin açılışı az buçuk gecikti amma, asfalt öncesi tedbir yaptığımız PMT serme ve sıkıştırma çalışmalarımız akabinde bir lahzada asfaltını döküp açılışını gerçekleştireceğiz. Fatsa’mız yaklaşık 10 dönüm alan üzerinde hayata geçirilen çağcıl tıpkısı sınırlanmış iş hesabına kavuşmuş olacak. Şehrimizde yaptığımız modern ve teferruatlı ömürlü çalışmalarda bizlere bindi olan Kalaba Büyükşehir Uray Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür bedel, şükranlarımı sunarım.”

“Fatsa OSB’nin muvasala çilesine sonuç veriyoruz”

Fatsa OSB’nin ulaşım çilesine son vereceklerini tamlayan Büyükler, “Şehrimiz ekonomisinin can damarı, istihsal üssü ve istihdam kapısı Fatsa Birleştirme Sanayisi’nin muvasala çilesi Bolaman Irmağı üstünde yapılacak ikinci güreşçi köprüsü ile sona erdiriyoruz. Eriştirme ve Altyapı Bakanlığımızdan kâm ettiğimiz ve Karayolları Umumi Müdürlüğümüz vasıtasıyla Bolaman Irmağı üstüne yapımına başladığımız Birleştirme Endüstri Bölgemizi ana yol ile bağlantısını sağlayacak çift şeritli komütatör ve bulaşan köprüsünü sene sonunda bitiriyoruz. 150 metre uzunluğunda mensur edilen çift şeritli kurgu ve gelgeç köprüsü, taşıma faaliyetleri amacıyla geri hizmet araçların uran bölgesine transit geçişi ve anayola angajman avantajı sunarken yapılacak peyzaj çalışmaları da bölgenin çehresine gösteriş katacak. OSB ikinci güreşçi köprüsü Bolaman kavşağındaki şehir trafiğini rahatlatarak Organize Endüstri Bölgesi’nin ulaşım çilesine birlikte son verecek” diyerek konuştu.

“Gençlerimizin geleceği üzere 60 milyon TL üstünde spor yatırımı yaptık”

Başbuğ Kibar açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bilgisizlik ve spor yatırımlarımızla gençlerimizin geleceğine müteveccih hayat dolu adımlar atıyoruz. Cahillik ve Spor Bakanlığımızdan bugüne kadar Fatsa’mıza 60 milyon TL üstünde spor yatırımı yaptık. Aynı nüsha FİFA standartlarında 500 peyrev kapasiteli sentetik çim düzlük, 1 nüsha nısıf olimpik kapalı yüzme havuzu, 8 skor basketbol-voleybol sahası, 6 nüsha halı düz, 3 sayı tenis kortu ve 1 nüsha diyar tipi deneyimsizlik merkezinden oluşan tesislerimizle Fatsa’nın spor altyapısındaki bir nice eksiği doğru olacak. Fatsa’mız, sportmen şehri ve spor kenti olma uğrunda hızlı hızlı ilerleyecek. Rabbim baht ettiği sürece seçme şeyin iyisine ve yeryüzü güzeline layık hemşerilerimiz amacıyla hizmet üretmeye, Fatsa’mızı geleceğe yeryüzü ongun şekilde hazırlamaya devam edeceğiz.” – CIVIL CIVIL

Share: