Kocaeli’nin evgin toplantı alanları belediyenin “e-Kocaeli” uygulamasına yüklendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince, kıran durumlarında kullanılmak üzere 338 ivedili kavuşum alanının konumu web tabanlı “Şehir Rehberi” ve “e-Kocaeli” cıvıl cıvıl uygulamasına yüklendi.

Belediyeden yapılan açıklamada, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin eşkal üssü Kocaeli’de, belkili afetlere tedarik çalışmalarının sürdüğü belirtilerek, kıran ve ivedili durumlar sonrasında arızi barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği engel olmak ve dosdoğru hikmet alışverişini uydurmak için halkın bunaltıcı bölgeden uzaklaşıp toplanabileceği emniyetli alanların İçişleri Bakanlığınca belirlendiği aktarıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ise sürecin daha çabuk ilerleyebilmesi için kullanılmamış aynı mücahede yaptığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Umulur kıyamet durumlarında vatandaşların toplanması müstelzim Müstacel Içtima Alanlarının konumu web tabanlı Kent Rehberi ve e-Kocaeli işlek uygulamasına yüklendi. Çalışmalar üzerinden can kendisine genişlik mümasil toplantı alanının yanı sıra toprak genelindeki başka kavuşum alanlarını bile görebilecek. Alana kuşkusuz ulaşacağı üzerine navigasyon ile bilgilendirilecek. Başiskele’de 22, Çayırova’dahi 9, Darıca’bile 26, Derince’de 28, Dilovası’nda 9, Gölcük’te 50, İzmit’te 66, Kandıra’üstelik 9, Karamürsel’de 24, Kartepe’de 11, Gebze’de 38 ve Körfez’de 46 oluşmak üzere 338 ivedili içtima alanına web tabanlı Kent Rehberi ve e-Kocaeli cıvıl cıvıl uygulaması üzerinden muvasala sağlanacak.”

Açıklamada, alanların güncellemesinin mukannen periyodlarda Kıran ve Evgin Buut Yönetimi Başkanlığından alınan coğrafi verilere bakarak yapılacağı ifade edildi.

Share: