Kış kendini gösterecek! Meteoroloji dört kentimiz üzere kar uyarısı yaptı

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya bakarak; yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde düz meydan sağlam kalkmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Rize, Artvin, Van ve Hakkari’nin faziletkâr kesimlerinde karla karışık yağmur ve saha kayran kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve geceleyin saatlerinde Marmara’nın doğusu, İç Iye, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Günindi Karadeniz’in iç kesimlerinde saha kayran parmak ve sis görüleceği hesap pusulası ediliyor.

2 SITE İÇİN SARI ALARM

Meteoroloji, Artvin ve Rize için solgun kodlu uyarıda bulunurken bugün ve ferda için karla tuhaf yağmur ve meydan meydan kar yağışı bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE

Bunun haricinde diğer bölgelerimizde gelgel sıcaklığı zaman normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, alelumum şimal yönlerden hafif, arada bir ılımlı kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Şimal Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu yönlerden akva (40-60 km/sa) adına esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün bildirme faziletli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüler ve beş altı bulutlanmış 19 İstanbul: Modüler ve bir iki bulutlanmış 21 İzmir: Birkaç bulutlanmış ve bariz 26 Adana: Parçalı, vadi kayran çok bulutlu 28 Antalya: Bir Iki bulutlanmış ve boş 28 Samsun: Parçalı ve çokça bulutlu, espaslı yağmur ve sağanak yağışlı 20 Trabzon: Modüler ve çokça bulutlanmış, espaslı baran ve bora yağışlı 20 Erzurum: Modüler bulutlanmış 15 Diyarbakır: Parçalı bulutlanmış 22

Share: