Kilolu Kuru: İktidar Zat Müteahhidini Arkalamak Yerine Tıpkı Yetki Değişikliği ile Çekik Müteahhide İşi Vermiş, O üstelik Parayı Alıp Kaçmış

CHP Kayseri Mebus Aheste Sıska, Kayseri’de eskimemiş yetişek yılına yetiştirilemeyen okul inşaatlarına ilgi çekerek, “Osmanlı Mahallesi’nde tıpkı ay ilk teslim edilmesi gereken okulun daha temeli atılmamış. Sarıoğlan Palas’ta meslek tamam amma Sarıoğlan Belediyesi icralık, meslek üstelik icralık olmasın diye açılmıyor. Burası da Mithatpaşa. Burada kuvvet, zat müteahhidini arkalamak yerine benzeri mezuniyet değişikliği ile batık müteahhide işi vermiş; o bile parayı alıp kaçmış. İşte olan bizim çocuklarımıza oluyor. Bizim çocuklarımız 60-70 kişilik sınıflarda ders yaparken bunların çocukları hususi okullarda okuyor. Amerikalarda burslu okuyor” dedi.

Yavaş Arık, Kayseri’nin Mithatpaşa Mahallesi’ndeki 24 derslikli beş inşaatının önünde zaman yaptığı açıklamada, yeni eğitim yılına yetiştirilemeyen ekol inşaatlarına reaksiyon gösterdi. Sıska, şunları söyledi:

“İKTİDAR BİR YETKİ DEĞİŞİKLİĞİ İLE BATIK MÜTEAHHİDE İŞİ VERMİŞ, O DA PARAYI ALIP KAÇMIŞ”

“Sevgili hemşerilerim, bu iktidarın çocuklarımıza verdiği kıymeti, eğitime verdiği önemi teşhir adına size birkaç gündür ekol inşatlarının önünden meşruhat yapıyorum. Osmanlı Mahallesi’nde tıpkı ay önceki tasdik edilmesi gereken okulun henüz temeli atılmamış. Sarıoğlan Palas’ta okul bitmiş ama Sarıoğlan Belediyesi icralık, ekol bile icralık olmasın diyerek açılmıyor. Bura bile Mithatpaşa. Burada kudret, kişi müteahhidini yüklenmek yerine bir bitirme değişikliği ile batık müteahhide işi vermiş; o da parayı alıp kaçmış. İşte olan bizim çocuklarımıza oluyor. Bizim çocuklarımız 60-70 nefis sınıflarda ibret yaparken bunların çocukları özel okullarda okuyor. Amerikalarda burslu okuyor.

“BU ZAYIF DÜZENİ, BU SOYGUN DÜZENİ, BU HARAMİ DÜZENİ NE ZAMAN SON BULACAK”

Bilahare yine bunlar, özlük çocuklarına, gelinlerine, damatlarına belediyenin arsasını 100 bin liradan veriyor. Onlar da devrisi aktarılma 500 bin liraya satışa çıkartıyor. Sonraları Büyükşehir Belediyesi ve ahalisi, kameraların karşısına geçiyor, dinimizi istismar ederek, rey alma adına, ‘Müjde Kayserili hemşerilerim; Kavim Bahçesi’ne 700 milyon liralık cami yapıyoruz’ diyor. Ben, demin Kayserili hemşerilerimin vicdanına sesleniyorum: Bu hastalikli düzeni, bu soygun düzeni, bu haydutlar düzeni hangi devir son bulacak?”Share: