KILIÇDAROĞLU: İKTİDAR, IHTILAF DEMEDEN KUCAKLAYACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde kuvvet, mugayeret demeden kucaklayacaklarını belirterek, ‘Keşke burada Elazığ’ı başöğretmen yöneticiler bile olsaydı. Çünkü Elazığ’a hizmet bu. Baskıdan ve korkudan gelemiyorlar. Bıktık çıktı. Bu büyüklük hepimizin, bayrak hepimizin. Gençler lütfen umutsuzluğa kapılmayın, demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz’ dedi.

Elazığ’birlikte bulunan CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, 24 Aile 2020’birlikte 6.8 büyüklüğündeki depremin arkası sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) vasıtasıyla depremden bildirme çok etkilenen Sürsürü Mahallesi’nde yapılacak olan Gazi Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi’nin esas atma törenine katıldı. Törene Kılıçdaroğlu’nun yanında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başbuğ yardımcıları Yüce Öztunç, Ege Ağbaba, Muharrem Erkek, Takım Başbuğ Vekilleri Bağımsız Özel, Faik Öztrak, Engin Özkoç ve Engin Altay ile çokça sayıda saylav, partililer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nahit Yerebasan ve çokça sayıda vatandaş katıldı. Ana atma töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Buraya mevrut seçme öğrencinin ‘fena hâlde bire bir okula gidiyorum, hakkını vermeliyim’ diyeceği benzeri okul oldu. Açıkça ihaleyle okulun ihalesini yaptık, ülkenin birçok ilinde firmalar ihaleye girdi. Buralı tıpkı firmanın da ihaleyi alması bizi mutlu etti. Gençlerin ruhlarında ne ayrımcılık ne kayırmacılık hangi da dışlayıcılık var. Nereye gidersek gidelim gençlerimiz bize sarılıyorlar. Hani ‘iş isterim’ demiyorlar ‘takkadak adalet istiyoruz başkanım’ diyorlar. Sizin önderliğinizde 6’lı masa çokça gani gidiyor. Siz bugün esas tehalüf liderisiniz ferda bu ülkenin başındasınız. Bu meslek CHP’nin değil devletin okulu. Hangi mutlu kim tığ bugün Elazığ’a bu okulu yapıyoruz. Sonuçta epey bu talih hangi acıyı yaşarsa yaşa, bir arada sonuca ulaşmanın başarısını yaşadık. Gürsel Erol’a, umumi başkanımıza, izin veren bakanlığa, belediyemizin sedir üyelerine, düzentileme veren herkese çokça teşekkür ediyorum. İktidar olduğumuzda sizlerle birlikte geldiğimiz ahit siz buraya tamlık muhalefeti davet edersiniz? diyerek konuştu.

‘İKTİDARA GELDİĞİMİZDE, NE İKTİDAR NE MUGAYERET DEMEDEN KUCAKLAYACAĞIZ’

Daha sonraları konuşan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, 2020’dahi yaşanan depremin peşi sıra Elazığ’a geldiklerini belirterek, ‘Yardım kampanyaları yapıldı. Sadece bizim tarafımızdan değil bütün marifetiyle yapıldı. Ben burada tecim lisesini okurken ayrımsız yapı yoktu. Depremden hızla bilahare bu büyüklüğünde güzelce bire bir binayı burada inşa ediyoruz. Bu buut beni deneyimsizlik yıllarıma götürdü. Ego de isterdim güzel benzeri okulum olsun, okula geldiğimde sıramı bulayım amma böyle bir genişlik yok amma Elazığ’ı, Harput’u ve öğretmenlerimi çokça gür biliyorum. Elazığ kadim tıpkı site. Bu konuda asıl çabayı gösteren Elazığ milletvekilimiz Gürsel Erol’dur. Peki çabalama gösterdi, okulların yapılması lazımdı. Bu konuda deneyimliydik. Çoluk Çocuk burada eğitim görecek ve dirlik ortamında evine gidecek, veliler birlikte o güzelliği onlarla birlikte yaşayacak. Mufassal süre çalışıldığını Ekrem Koca açıkladı. İnşallah açılışına bile geleceğiz. Binanın öğrencilere hangi verdiğini hep birlikte göreceğiz. Bari burada Elazığ’ı yönetmen yöneticiler dahi olsaydı. Çünkü Elazığ’a bakım bu. Baskıdan ve korkudan gelemiyorlar. İktidara geldiğimizde ne kuvvet ne ihtilaf demeden kucaklayacağız. Bıktık imdi, bu büyüklük hepimizin, öncü hepimizin. Hizmet üzere düşüncelerimizi anlatım ediyoruz. Doğruluk üzerine benim hangi düşündüğümü yemeden içmeden Türkiye’de 85 milyon değil, dünyadaki aklı esaslı tümce biliyor. Türkiye 7’ncisi aday sınavında eleniyorsa tıpkısı sevgili vardır. Bunları bitireceğiz. Gençlerimizden şurası istiyoruz; okuyun, istifham sorun. Bu ülkeye adaleti, demokrasiyi, herkesin karnını doyuracak zenginlik boynumuzun borcudur. Çoluk Çocuk, lütfen umutsuzluğa kapılmayın, demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz’

Konuşmaların arkası sıra okulun temeli atıldı.Share: