Kayseri’den bodur kısa

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yoluyla Mustafa Kumsal Celil Çınarlar Nemli Hayat ve Tesanüt Merkezi’nde kalanlar amacıyla Çanakkale gezisi düzenlenecek.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya bakarak, Buğulanmış Hayat ve Tesanüt Merkezi sakinleri için Çanakkale’ye seyahat programı yapılacak.

Geziye katılacaklardan Süslü Bozkurt, Çanakkale’ye ilk kez gideceğini ve çok ateşin olduklarını belirterek Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç’a teşekkürname etti.

Şerife Irmak ise elan evvel hiç kent dışına çıkmadığını anlatarak, “Başkanımız yardımıyla Çanakkale’ye gideceğiz. Çok mutluyum.” ifadesini kullandı.

Talas’ta bakir projeler yapılacak

Talas Belediyesi, eğitimden çevreye, sosyokültürel faaliyetlerden altyapıya bir nice alandaki projeleri hayata geçirecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Mustafa Sert, muhtarlar toplantısında kırsala yapılan çalışmalara yenilerinin ekleneceğini belirtti.

Yalman, ayda aynı muhtarlarla buluştuklarını belirterek, büyüklük ve budun amacıyla verilen vazifeyi gerçekten yerine tebliğ etmek için çalıştıklarını anlattı.

Kırsal mahallelere müteveccih tıpkı festival yahut lansman günleri hazırlığı içerisinde olduklarını dile getiren Dik, köylerdeki ağaçlandırma çalışmasının sürdüğünü aktardı.

Dik, Reşadiye ve Kuruköprü mahallelerine kazandırılacak içtimai üretim ihalesinin yapıldığı hatırlatarak, eğitime de ehemmiyet verdiklerinin altını çizdi.

Share: