Kayseri’de Soğanlı Vadisi ve Kapuzbaşı Şelalesi yollarında himmet başlatıldı

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi hareket birliğinde turizm değeri Soğanlı Vadisi ve Kapuzbaşı Şelalesi’ne ulaşımı sağlayıcı yollarda faaliyet başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, sıcak gelgel balon turlarıyla elan üstelik hareketlenen muhteşem turizm destinasyonlarından Soğanlı Vadisi’nde 7 metre kadar 2,4 kilometrelik yolda asfaltlama tamamlandı.

Toplam 3 milyon 992 bin 449 liraya mal olan Yeşilhisar-Soğanlı arasındaki yolda, 4 bin 200 titrem asfalt kullanıldı.

Kapuzbaşı Şelalesi amacında bile icraat sürüyor.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, domestik ve yabancı turistleri, Kayseri’yi keşfetmeye davet etti.

Zenginlikler şehri Kayseri’nin değerlerini gözetmeye çalıştıklarını belirten Büyükkılıç, “Yerine bakarak zaman yüzüne çıkarıyoruz, hesabına bakarak tanıtıyoruz, geliştiriyoruz, paylaşıyoruz. Ilkin Firez ve Turizm Bakanlığı ile valiliğimiz olmak amacıyla tekmil alım ve kuruluşlarımızla umum ele, hükümetimizin bize sağladığı imkanlar dahilinde düzenlediğimiz toplantı ve gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ciharıyek tarafı turizm değeri olan Kayseri’yi dünyaya tanıtacağız. Bunda da kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, desteklerini esirgemeyen Ilbay Gökmen Çiçek ile emeği güzeşte herkese teşekkür etti.

Share: