Kavak OSB’ye “İnsan Kaynakları Ofisi”

Samsun Kavak Tevhit Endüstri Bölgesi (OSB) bünyesinde “İnsan Kaynakları Ofisi” kuruldu.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun’da bire bir ilki gerçekleştirerek Kavak OSB’de İnsan Kaynakları Ofisi’ni faaliyete geçirdiklerini açıkladı. Ilbay Dağlı, “Bu çalışmayı ilk namına Kavak ilçemizden başlatıyoruz” derken Belediye Reisi İbrahim Sarıcaoğlu ise “İşçi arayan firmalarımız ile hareket arayan kardeşlerimiz daha çok çok henüz hızlı buluşacak” dedi.

Kavak OSB’de Şehremini İbrahim Sarıcaoğlu, Ilçebay Faruk Atar’ın katıldıkları toplantı arkası sıra açıklama fail Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz, gerçekleştirdikleri kombinezon ile Samsun’da ilki Kavak’ta oluşturduklarını belirtti. Vali Görgüsüz, “Samsun’da ilk kez Kavak OSB’da aynı İnsan Kaynakları Ofisi oluşturduk. Burada vazifeli ihvan Organize Sanayi Bölgesi içindeki cemi yatırımcı ve sanayicilerin aksiyon gücü taleplerini alarak gitmek talip işçilerimizle onları birleştirecek. Kavak’ta iri tıpkısı kâm doğduğunu zaten görüyoruz. Bu anlamda ilçemizde böyle tıpkı nesiç gerekliydi ve Samsun’da ilk defa Kavak OSB’de başlatmış olduk. Zaman zamanda dile getirdiğimiz amacıyla Kavak’taki sanayicilerimizin işgücüne yani çalışanlara ihtiyaçları var. Onların işini kolaylaştırmak üzere hakeza bir yapı gerçekleştirdik. Sanayicilerimiz ve harıldamak talip vatandaşlarımız amacıyla kandırıcı olsun” şeklinde konuştu.

“Anonsla işçi arıyorduk”

Kavak’ta küsurat yatırımlar nedeniyle sanayicilerin bazen iştirakçi bulmakta zorlandıklarını belirten Belediye Reisi İbrahim Sarıcaoğlu ise “Kavak’ta uran yatırımları daima artıyor. Gelişen bu çatı zarfında tesislerimiz kimi vakit işçi bulmakta meşakkat yaşıyorlar bizler da uray hoparlörümüzden yaptığımız anonslarla onlara apotr olmaya çalışıyorduk. Samsun Valimiz başkanlığında yaptığımız toplantıda Kavak OSB’üstelik hakeza bir oluşumun kararını aldık. Bu ofisin görevi sanayicilerimizi ağır ezgi ülfet edecek. Onların hisse senedi gücü taleplerini alarak ve gelişim arayan vatandaşlarımızla buluşmalarını sağlayacak. Sanayicilerimiz ve hareket arayan kardeşlerimiz amacıyla haddinden fazla yararlı olacak benzeri proje. Kıvrak iyi olsun” ifadelerini kullandı. – SAMSUN

Share: