Karanlıkdere Kanyonu, doğal güzelliğiyle dağcıların rotasında

Erzurum’un Şenkaya ilçesi sınırındaki natürel güzelliğe cemaat Karanlıkdere Kanyonu, dağcıların tutum ve tırmanış rotaları ortada bulunuyor.

Türkiye Alpinizm Federasyonu’nun (TDF) Kars ve Ardahan’daki üyelerinden oluşan 10 yabanlık ekip, yoğun ve detaylı vadiler, mağaralar ve kayalıkların bulunduğu vadide natür yürüyüşü yaptı.

Sonbahar renklerine bürünen vadide doğayla çöz içe iyicene sıra nâkil dağcılar, etkinliği 10 kilometre yürüyüşle tamamladı.

Federasyonun Ardahan Temsilcisi Muhammed Yıldırım, AA muhabirine, Karanlıkdere Kanyonu’nun adamakıllı doğasını yakından girmek üzere aktiflik düzenlediklerini söyledi.

Kanyonun şanlı benzeri gezi yeri olduğunu, bu nedenle başkalarının bile bölgeyi görmesini istediklerini ifade fail Saika, “Amacımız bu ve tıpkısı yerleri keşfederek bölgemizin tanıtımını bulmak. Buraya henüz çok vatandaşın gelmesini ve bu misilsiz doğal güzellikleri kendilerinin birlikte yaşamasını istiyoruz. Bu temennilerle Karanlıkdere Kanyonu’na tekmil vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

Share: