Karaduvar Ayak Topu Sahası’nda sona yaklaşıldı

Mersin’in kalıp kaymakamlık Akdeniz’in ayrımlı mahallelerine kısaca 50 milyon TL tutarında spor yatırımları kazandıran, mektep çocuğu spor kulüplerine temas yıl maddi bindi sunan ve geleceğin sporcularını yetiştiren Akdeniz Belediyesinin, Karaduvar Mahallesi’hangi kazandırdığı yeni futbol sahasının inşasında sona yaklaşıldı.

Spora yönelik atılımlarla tıpkı süre önce Seyfi Şanlı Türkoğlu, Karacailyas, Kazanlı ve Öz mahallerinde mevcut spor tesislerini daima yenileyip FİFA standartlarına yükselten, ilçenin değişik mahallelerine birlikte onlarca futbol ve basket sahası kazandıran Akdeniz Belediyesi, bu kere Karaduvar Mahallesi’ne bakir, çağcıl ve standartlara akıllıca tıpkısı ayak topu sahası kazandırıyor.

Karaduvar Mahallesi’nde, sporcular ve sporseverlerin vahim talebi konusunda, teferruatlı yıllar önce yapılan ancak kayran özelliğini kaybeden destek üstüne sıfırdan yapılan ve zemini bireşimli çim ile kaplanan futbol sahasının etrafına tribünler yerleştirilirken, sahanın etrafına de lif örgüler çekildi. Futbolcuların ve sporseverlerin hizmete açılmasını sabırsızlıkla beklediği spor tesisini bildirme kısa sürede bitirmeye müteharrik şehremaneti ekipleri, tesisin soyunma odalarını inşa etmeye başladı.

Geçen ay içinde, Karaduvar Mahallesi’ni ziyareti sırasında eskimemiş sahanın yapılacağı alanı de gezen Akdeniz Belediye Reisi Mustafa Gültak, “Mahallemizde çok çarkıt yıllarda işlenmiş benzeri meydan vardı. Tabi bu düzlük, ne Karaduvarlı gençlerimize ne da spor kulübüne yakışmıyor. Spor Göt Teşkilatı’ndan aldığımız bağış sebebiyle Karaduvar Mahallemize bireşimli zemine sahip, soyunma odası ve tribünleri olan çok güzelce benzeri halı düz kazandırmış olacağız. Beş Altı kamer sonrasında bu değişimi hep alay malay göreceğiz” ifadelerini kullanmıştı. – MERSİN

Share: