Karadeniz’in flaş dinlenme kampı merkezlerinden Akliman bağ görüyor

Karadeniz’in flaş kamp merkezlerinden Akliman bağlam görüyor

SİNOP Doğanın yeşiliyle denizin maviliğinin birleştiği, plajı ve sarih yüzme suyuyla konaklayanlara mehabetli benzeri repertuvar sunan Sinop’un Akliman plajı, gerek Avrupalı gerekse domestik turistler için Karadeniz’birlikte muhteşem kamp alanlarından biri.

Hayatın stresini kovmak isteyenler ve kalabalıktan uzak gelişmemiş bir tatil arayanlar için kamp tatili bir numaralı tercih oluyor. Sinop’un Akliman plajı Karadeniz bölgesinde kamp beğenmek isteyenler üzere doğanın ve misilsiz deniziyle unutulmaz aynı tatil yaşatıyor. Koskocaman ölçüde yabancı kamp turisti ağırlayan Akliman, Türkiye genelinden bile tıpkı o kadar tatilciye aile sahipliği yapıyor. Yaz ve kış sezonunda karavan turizminde birlikte mefret kayran tutuyor.

Samsun’dan arkadaşlarının tavsiyesi üzerine ilk kez geldiklerini belirten Bahar Yayla “Eşimin arkadaşları burada 3 gündür dinlenme kampı yapıyorlar tığ bile onlara katıldık. Gayet sunturlu keyifli bir yer, denizi çok domuzuna alelhusus. Samsun’un denizi antipatik olduğu için yalaz önemli, buranın denizini banko başvuru ediyorum. Arkadaşlarımın tavsiyesiyle ilk kez geldim önceki günümüz, deri kurduk domuzuna aynı birikim olacak bizim amacıyla” diyerek konuştu.

Kalabalık ailesiyle dinlence arayışında olan Zennure Yücel, çocukları amacıyla doğayla bağırsak içe durma fırsatının olduğunu belirterek, “Çokça sakin, denizi domuzuna, ortamı sakıncasız, bahir ve orman bire bir arada olduğu üzere tercih ettim. Genelde Sinop’un çevresinden gelenler çok bir iki amma Türkiye’nin özge bölgelerinden gelenler çok daha çok, tığ geç ayırt ettik belki birlikte burayı” dedi.

Daha önceden dinlenme kampı yapmaktan korktuğunu dile getiren Gül Yücel, imdi okazyon buldukça Akliman’a kamp yapmaya geldiklerini söyledi. Kamptan korkanlara Akliman’ı pekâlâ görmeleri gerektiği tavsiyesinde bulundu. Eller amacıyla tur rehberliği eden Günay Karakaş ” İstanbul’dan hareketle geldik buraya. Kafilemiz karavan gruplarımız muhtelif güzergahlardan geçerek benzeri cızık kapısından girip diğerinden çıkıyorlar. Bulgaristan çizik kapısından geldiler, Karadeniz bölgesinde devam ediyor güzergahımız. belirli yerlere uğrayarak Dik Çizi Kapısından bulaşıcı edeceğiz, içlerinde İsviçre ve Alman vatandaşları var. Çokça güzel organize edilmiş, denizi kumu fena hâlde. Sinop iyicene, burası ayrı evire çevire” dedi.

Pakistan’dan ailesiyle mevrut ve tatillerinde Türkiye turu özne Tanweer Haider, Bolu, Bartın ve Sinop’ta durakladıklarını söyledi. Haider, “Burası haddinden fazla iyice, seyahat rehberimizden seçiyoruz konaklama yerlerimizi” cümlelerini kullandı.Share: