Karaca yollarında genişlik

Esmer yollarının yapım, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde vahim gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün defa durumu bültenine bakarak, Ankara- Niğde Otoyolu’nda Kırşehir Kavşağı-Ağaçören angajman yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle bağlantı yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala diğer istikametten iki cepheli sağlanıyor.

Ankara Belde Otoyolu’nun Konya- Polis Güçleri Akademisi kavşakları 12-15. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları cihetiyle Samsun istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala başka istikametten iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Karacasu-Tavas yolunun 3-6. kilometrelerinde Görgülü- Denizli Otoyolu çalışmaları dolayısıyla trafik akımı servis yolundan veriliyor. Bu kesimde sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Emirdağ-Bolvadin- Çay yolunun 23-24. kilometrelerinde göçü tashih çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometreleri (Taşucu mevkisi) ile 50-54. kilometrelerinde (Boğsak mevkisi) patlatmalı imal çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kesimlerde 15.15-16.15 saatlerinde ulaşım kontrollü bitmeme ediyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal Tüneli’nde hizmet, tamirat ve temizlik çalışmaları sebebiyle saat 18.00’e kadar Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüpte erişim bir tane şeritten sürdürülecek.

Kayseri- Pınarbaşı yolunun 47-55. kilometrelerinde yapım çalışmaları zımnında Kayseri-Pınarbaşı istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala özge istikametten iki taraflı sağlanıyor.

Samsun- Cıvıl Cıvıl yolunun 34. kilometresinde (Dikbıyık mevkisi) hizmet ve tamirat çalışmaları zımnında erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Akçadağ- Elazığ yolunun 52-53. kilometrelerinde (Kapıkaya mevkisi) imal çalışmaları cihetiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Kangal-Alacahan-Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine ilgi etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Share: