Karabük haberi: Safranbolu Şehremini Elif Köse Serada Kursiyerlerle Buluştu

Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse, Park Yeri ve bahçeler Müdürlüğü’ne mecbur Uygulama ve Istihsal Biriminde geçen hafta başlayan 2022 Sonbahar Sezonu Yetişek Programı’na katılan vatandaşlarla bir araya geldi.

Uygulama ve Üretim Birimi Sorumlusu Kaynak Alazoğlu Uslu yoluyla sunulan eğitimlerde fide dikimi ve sonrasındaki aşamalar kursiyerlere detayları ile anlatılıyor. Kursiyerlerle birlikte tohumları topakla buluşturan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yaptığı açıklamada göreve geldiklerinden bu yana gelişigüzel ahit üreten aynı şehremaneti anlayışı ile çalıştıklarını söyledi.

“VATANDAŞLARIMIZIN DAHI ÇOKÇA MEMNUN KALDIĞI DOMUZUNA BİR ÇALIŞMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Yaptıkları çalışmaları vatandaşlarla paylaşmak ve edinilen deneme ve bilgilerden onlarında yararlanmaları üzere tıpkı ağırşak açtıklarını rapor eden Köse, “Kursumuzda akla yatkın bildikleri yanlışları görebilmeler, elan bol nişane elde edebilmeleri, elan hevesli tıpkı tatlılıkla yapabilmeleri, çalışma verdikleri topraktan haddinden fazla elan bol eser alabilmeleri amacıyla Tarım Mühendisimiz eliyle ağırşak veriliyor. Vatandaşlarımızın birlikte haddinden fazla memnun kaldığı pir ayrımsız çalışma olduğunu düşünüyorum. Onlarla konuştuğumuzda bugüne büyüklüğünde doğru bildiğimiz metin haddinden fazla kusurlu varmış ve burada bunların doğrusunu öğreniyoruz diyorlar ve bu bizi bahtiyar ediyor” dedi.

“BURADAN ELDE EDİLEN MAHSULAT ÖNCELİKLE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZA SICAK KEMIRMEK ADINA ULAŞIYOR”

Geçen yaz döneminde seralardan çok fazla eser alındığını üstelik hatırlatan Komutan Elif Köse, “Buradan elde edilen ürünler öncelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ısıdam yemek adina ulaşıyor. amma velakin Sosyal Tesisimizde da kullanılıyor” diye konuştu.

“GELECEK NESİLLERİ BILE BU KONUDA GELİŞTİRMEK VE FARKINDALIK GERÇEKLEŞTIRMEK GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Köse şöyle devam etti:

“Vatandaşların yanında çocukları dahi üretimin önemini öğrenmeleri için Bala Meclisimizle birlikte maniye domatesi ekmiştik, bunun hasadını dahi tekrar onlarla alay malay yaptık. Ati nesilleri dahi bu konuda imar etmek ve farkındalık fotoğraflamak gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Share: