Karabağlar Belediyesi’nden Eğitim Kart’la Familya Bütçesine Bindi

Karabağlar Belediyesi, güzeşte eğitim öğretim döneminde olduğu kadar bu yıl de ilkokula eskimemiş başlayan öğrencilere “Yetişek Deneyli” eliyle kırtasiye desteğinde bulunuyor. Aileler, bu kartları ilçedeki kırtasiyecilerde kullanarak, çocuklarının ihtiyaçlarının yüce tıpkısı bölümünü karşılıyor.

Karabağlar Belediye Reisi Muhittin Selvitopu, Salih Omurtak Mahallesi’ndeki Adaletli İçel İlkokulu’nda gerçekleştirilen deneyli dağıtım törenine katılarak, çocuklar ve aileleriyle aynı araya geldi. Okul Müdürü Ahmet Çıpa ve Mahalle Muhtarı Abdullah Karslıoğlu’nun da kayran aldığı buluşmada ailelere seslenen Komutan Selvitopu, eğitimi umum boyutuyla desteklemeye çalıştıklarını söyledi.

Karabağlar Belediyesi’nin ilçedeki okulların hizmet ve onarımlarını gerçekleştirdiğini, KARBEM dersanesi eliyle öğrencileri ücretsiz yerine lise ve üniversiteye hazırladığını vurgulayan Başkan Selvitopu, “Eğitime ‘onun, bunun işidir’ diye niteleyerek bakmıyoruz. Zira bu hepimizin işi. Bu çocuklar hepimizin çocukları. Onları hangi büyüklüğünde gür, donanımlı yetiştirirsek, bu ülkeye o ölçüde faydaları olur” dedi.

“BUNLAR SİZİN PARANIZ”

Yetişek Deneyli’lara kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması üzere ayrılan paranın gine vergilerle toplandığını hatırlatan Başbuğ Selvitopu, “Bu Karabağlar Belediyesi’nin sizlere armağanı ama sizin paranız onu üstelik söyleyeyim. Kimsenin babasının parası değil. İhtiyacı olanların desteklemek tüm kerem kurumlarının görevi” diye niteleyerek konuştu.

Komutan Selvitopu, fedakarca fariza yapan öğretmenleri da içtenlikle kutlayarak, onlara çalışmalarında başarılar diledi.

Konuşmaların peşi sıra Komutan Selvitopu öğrencilere bir tane bir tane Eğitim Anaç’larını dağıttı. Elan sonra onlarla yadigâr fotoğrafı çekildi.

Ekol Müdürü Ahmet Çıpa ve Mahalle Muhtarı Abdullah Karslıoğlu de destekleri zımnında Komutan Selvitopu’na teşekkürname etti.

3305 ÖĞRENCİYE DAĞITILDI

Bu sene Eğitim Kurnaz, Karabağlar’bile sosyo-ekonomik durumlarına bakarak belirlenen 18 ilköğrenim okulunda 1. sınıfa başlayan 3305 öğrenciye dağıtıldı. Karabağlar Belediyesi’yle İzmir Tezkere ve Kırtasiyeciler Odası beyninde imzalanan teşrikimesai protokolü kapsamında hazırlanan bu kartlara yüklenen paralar, elden ilçedeki kırtasiyelerde kullanılabiliyor. Sonunda eş bütçelerine katkı koyulduğu gibi esnafa bile destek sağlanıyor.

Share: