Kanosuyla aynı ilke imza attı dört denizi kürek çekerek geçti

Artvin’in Hopa ilçesinden 6 kamer evvel tevessül kayran kano sporcusu Şenol Özdemir, bir unsur imza atarak kanosuyla dört denizi kürek çekerek geçti. Özdemir, Alanya’üstelik karanfillerle karşılandı.

İstanbul’dahi aktif ve ölçüsüz sporuyla ilgilenen kanocu Şenol Özdemir(45), 14 Mayıs 2022 tarihinde Artvin’in Hopa ilçesinden kanosuyla Hatay’a başvurmak için start aldı.

Bir önce akdetmek isteyen Özdemir, kürek çekerek Karadeniz, Marmara ve Ege’yi geçerek Akdeniz’e ulaşıp, kız çocuklarının eğitimi için farkındalık yaratmayı amaçladı.

Yolculuğu 6 ay süren bahir durumuna bakarak 75 zaman denizde kala bildiğini rapor fail Özdemir “Aşırı sporla ilgileniyorum ve Koruncuk Vakfı amacıyla bire bir hediye kampanyası başlattık. Ayrıca Türkiye’de bire bir ilki gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dört denizi biricik seferde boşamak. Dünyada ve Türkiye’de yapılmayan tıpkı şeyi yapmaya hız ediyorum. Kano gezgini kendisine dahi beni görebilirsiniz. Kestirmece 6 maaş ayrımsız zamanda Alanya’ya geldim. 4 bin 800 kilometrelik yolculuk yapacağım. Denizde kano ile gezi yapmaya deniz her ahit cevaz etmiyor. Fırtınalarda bekleyerek Alanya’ya yansımak 6 kamer sürdü. Bunun 75 günü fakat seyahat yapabildim. Hedefim Suriye-Türkiye sınırına ulaşarak dört denizi harcamak. Peşi Sıra ise dünyada yine bire bir önceki kendisine okyanusu aşma hedefim var” dedi.

Şenol Özdemir’i Alanya’birlikte Atiye Felek karşıladı. Yıldız, Özdemir’e altı sayı gül vererek İstanbul’dahi yaşanan bombalı saldırıda hayatına kaybedenler anısına denize bırakmasını istedi. Karadeniz, Marmara ve Ege’yi geçerek Akdeniz’e gitmeyi planlayan Özdemir, dört kamer içerisinde Hatay’ın Suriye sınırında bitiş yapmayı planlıyor. – ARTVİN

Share: