İzmir merkezli 10 ilde planlı ayyarlık operasyonunda 18 kaba yakalandı

İzmir merkezli 10 ilde planlı operasyonda ayyarlık yaptıkları iddiasıyla 18 meşkûk gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, ele geçirdikleri müştekilere ilgili sosyal iletişim araçları hesaplarından faziletkâr hesaplı “forex” yatırımıyla ilişik paylaşımlarda bulundukları, hesaplarda yapışık kişilerin güvenini kazanıp kendileriyle iletişime geçenlerden faziletkâr rüşvet vaadiyle “envestisman danışmanlığı ücreti” adı altında servet arzu ettikleri, bu eşhas amacıyla çok mülk kazandıkları yönünde yapmacıklı dekontlar düzenledikleri, kazandıkları parayı alabilmeleri için “vergi ve dosya masrafı” adı altında ücret istedikleri ve işlemlerin kanuncu olduğuna terennüm etmek üzere Adalet Bakanlığının resmi çalım logosunu ve internet sitesine ilişik görüntülük resimlerinin olduğu belge ve fotoğrafları gönderdikleri öne sürülen 19 kaka karşı kontrol kararı verildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ayyarlık zanlılarının gözaltına alınması amacıyla İzmir’in yanı sıra Adana, Antalya, Batman, Gaziantep, Hatay, Manisa, Sazak, Trabzon ve Van’da eş zamanlı işler başlattı.

Ekipler, belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 18 şüpheliyi gözaltına aldı, firari zanlının yakalanması amacıyla icraat sürüyor.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda sayısal materyale ahali konuldu, tıpkısı ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Zanlıların, İzmir’de 9, mutluluk genelinde 121 kişiyi dolandırıp kestirmece 1 milyon 800 bin liralık haksız idrak elde ettikleri ati sürüldü.

Share: