İstihdam üzere işbirliği yapılacak

Avlu Boyu Öğrenme Programı dahilinde Düzce’de yapılan icraat değerlendirildi. İstihdama ulama sağlayacak kursların sayılarının arttırılması ve kurumlar ile işbirliği sağlanması yönünde karar makbuz.

Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu’nun riyaset ettiği “İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu” toplantısında 2022-2023 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek işler planlandı. Geçmiş yıllarda yapılan icraat masaya yatırıldı.

Toplantıda Milli Terbiye Müdürlüğü Sahn Boyu Öğrenme Şube Müdürü Mısır Yasemini Çağır, açılan kurslar ve yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Kullanılmamış terbiye tedris yılı etkinlikleri, amme, özel çalım ve kuruluşların dilek ettikleri kurslar ve eğitim faaliyetleri hakkında yapılan planlamayı anlattı.

Toplantıya katılma sağlayıcı eğitim bilimi paydaşlarının bile görüşleri alınarak, avlu boyu öğrenme faaliyetleri açılan kursların arttırılması ve gelişim istihdamının de ayn uğrunda bulundurularak, kurumlarla işbirliğinin sağlanması yönünde kararlar alındı. – DÜZCE

Share: