Isparta’da alay malay yaşadığı gebe kadını öldüren sanık bilge karşısında

Isparta’de gelişigüzel yaşadığı yüklü kadını tüfekle öldüren sanık için ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası istemiyle açılan davanın önce duruşması görüldü.

Isparta 2. Pahal Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Şehmus G, avukatı, annesi ve babası ile maktul Raziye Karabuğa’nın yakınları ve avukatları katıldı.

Kimlik tespitlerinin ardından sanığın savunmasının alınmasıyla duruşmaya başlandı.

Sanık Şehmuz G, savunmasında, kayınvalidesi E.A’nın çocuğunun kendisinden olmadığını söylemesi konusunda bu iddiayı, sorduğu eşinin birlikte doğruladığını istikbal sürdü.

Bu yüzden eşiyle tartıştığını ve kendini kaybettiğini öne süren Şehmus G, “Eşimi kanlar içinde gördüm. Elan sonra hastaneye gittim, bekledim kimesne gelmeyince bırakıp gittim. Pişman oldum, esbak tamlık ifadelerimi reddediyorum, korkudan doğruları söyleyemedim. Kaynanamın ismini verseydim serencam yara evet diyerek düşündüm. Cezaevine ziyarete gelen annem ‘Korkma doğruları söyle.’ dedi. Doğruları söylemeye karar verdim.” ifadelerini kullandı.

Tanıkların dinlenmesinin peşi sıra sanık avukatı, Şehmus G’nin zeka geriliğine ilişik raporlarının bulunduğunu kaydetti. Avukat, çocuğun kime ilgili olduğuna ilişik DNA testi yapılmasını istedi.

Maktulün avukatı ise savunmaların kurgu olduğunu ve mahkeme heyetinin dikkatinin bambaşka yöne kırılmak istendiğini savundu. Avukat, DNA testine ister olmadığı yönünde savunma yaptı.

Mahkemeye heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 25 Kasım’a erteledi.

Isparta Baro Başkanı Ünsal Çankaya, murafaa sonrası adliye bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, karnında bebeğiyle katledilen Raziye amacıyla adalet aradıklarını belirtti.

Tutuklu sanığın kendisince düşüntülü ifadeler verdiğini tabir fail Çankaya, şunları söyledi:

“Mahkeme heyeti sanığın mevkufiyet halinin devamına değişmeyen verdi. Maktulün annesinin rahatsızlanması zımnında bugün ifadesi alınamadı. Eş şiddeti sonucu katledilen Raziye’nin hakkını aramaya devam edeceğiz. Acımasız üzere en bunaltıcı cezasının verilmesini kâm ediyoruz. Kadına alın ivinti olgusu bu mevki topraklarından atılana kadar mücadelemiz devam edecek.”

Maktulün babası İsmail Karabuğa bile kızının katilinin genişlik gösterişli cezayı almasını istediklerini dile getirdi.

Olay

Davraz Mahallesi’nde hareketli Şehmus G. ile gelişigüzel canlı aylı Raziye Karabuğa ortada 1 Mart’ta otomobilde bulundukları tam tartışma çıkmıştı. Zanlının pompalı tüfekle çığlık açtığı avrat, başı ve bağır bölgesine eski eden saçmalarla yaralanmıştı. Suratsız vasıtasıyla Isparta Şehir Hastanesine bırakılan Karabuğa ile karnındaki bebeği yaşamını yitirmişti. Gözaltına alınan Şehmus G. tutuklanmıştı.

Share: