Iri Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılı Kavak, Nahiye, Vezirköprü ve Çarşamba’da kutlandı.

Kavak Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na Kaymakam Faruk Atar ve Belediye Reisi Vekili Abdullah Öksüz’ün çelenk sunmasının peşi sıra ürkmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İlçe Kurnaz Komutanlığından Uzatmalı Çavuş Şanlı Açkı, günün medlul ve önemini belirten tıpkı müzakere yaptı.

Öğrencilerin koşuk okuması ve konuşmaların ardından tören, Kaymakamlıkta tebriklerin kabulüyle sona erdi.

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Maraba, İlçe Güllabi Komutan Vekili Astsubay Mümessil Astsubay Başçavuş Hüseyin Koyuncu, Itimat Müdür Vekili Saha Komiseri Seyfettin Güveli ile daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kesim

Nahiye’da 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yılı zımnında Ilçebay Cengiz Nayman, CHP Samsun Milletvekili Kemal Yiğit, Kesim Belediye Reisi Sebahattin Özdemir ve Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Altay tebrikleri kabul etti.

Tebriklerin kabulü sonrası Mehmetçik Meydanı’ndaki törende Atatürk Anıtı’na Ilçebay Cengiz Nayman, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Altay ve Havza Şehremini Sebahattin Özdemir çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Jandarma Astsubay Çavuş Emre Aslan, günün valör ve önemini tamlayan danışma yaptı.

Törenin arkası sıra, Kaymakam Cengiz Nayman, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Altay, Toprak Şehremini Sebahattin Özdemir ve tören düzeni üyeleri Kesim Atatürk Evini Müzesi’ni ülfet etti.

Ziyaretin böylelikle İlçe Müftüsü Mehmet Ziyalı vasıtasıyla Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, cebe arkadaşları ve şehitleri amacıyla dua okundu.

Vezirköprü

Vezirköprü Kaymakamlığında, 30 Ağustos Galebe Bayramı zımnında, Ilçebay Halid Baht, CHP Tokat Milletvekili Bayrı Durmaz, Şehremini İbrahim Tutkun Edis ve Cumhuriyet Altını Savcısı Hakan Özme tebrikleri akseptans etti.

Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, kaçınmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün meal ve önemini tamlayan konuşmayı Jandarma Astsubay Çavuş Utkulu Tekiş yaptı.

Konuşmanın ardından Atatürk Ortaokulu öğrencisi Fatmanur Dursun türkü okudu. Merasim böylece dolgun foto çektirildi.

Törene, Vezirköprü Açıkgöz Şekil Karakol Komutanı Astsubay Mümessil Astsubay Başçavuş Serkan Tevazulu, İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan Çalıştırıcı, amme gelgel ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, meslek müdürleri, hoca ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Çarşamba

30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla Çarşamba Belediye Meydanı’nda tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından korku duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini tamlayan konuşmayı ise Asteğmen Ömer Faruk Işık yaptı.

Törene, Kaymakam Şükrü Yıldırım, Çarşamba Uray Başkanvekili Beklenti Kavraz, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mualla Naci Kayaç, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan, emniyet mensupları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Share: