İNGİLTERE’NİN ‘GİTMEYİN’ UYARISI YAPTIĞI ŞIRNAK’TAKİ KONSERE 20 BİN KİŞİ KATILDI

İNGİLTERE Dışişleri Bakanlığı’nca 27 Eylül’da asayiş gerekçesiyle gidilmemesi için yapılan uyarılara rağmen Şırnak’ta, 20 bin kişinin katılımıyla konser düzenlendi. Vali Osman Âlim, ailesiyle gençlerle olduğunu belirterek, Onların amaçları elhak bu ülkeyi uzaklaştırmak. Onlar buradaki Kürt halkının dostları değil. İngilizler birlikte Almanlar dahi buraların düşmanları dedi.

Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesi organizasyonuyla yapılan ‘Şırnak Kültür Şöleni Konserleri’nde mazi tün binlerce kişinin katıldığı konser düzenlendi. Şırnak Üniversitesi yerleşkesindeki futbol sahasındaki etkinliğe Şırnak Valisi Osman Âlim, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, İl Itimat Müdürü Cemal Dalman ve 20 bin birey katıldı. Etkinlikte Şırnaklı dengbejler, yerli şarkıcı ve sosyal medya fenomeni Tıvorlu İsmail ile şarkıcı Alişan sahneye daha çok. Alişan ile Tıvorlu İsmail, konserde ikili yaptı. Şırnaklılar, konserde seslendirilen şarkılarda halay çekip eğlendi.

Şırnak Valisi Osman Âlim ise İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca sosyal medyadan 27 Eylül’da düzenlilik gerekçesiyle kente gidilmemesi yönünde yapılan uyarıyı hatırlatarak, ailesi ve gençlerle alay malay burada olduklarını söyledi. Bilimci, Onların amaçları doğrusu bu ülkeyi öğürtlemek. Onlar buradaki Kürt halkının dostları değil. İngilizler dahi Almanlar üstelik buraların düşmanları. Filhakika Osmanlı’dan beri buraya antagonizm yapmışlar. Bilinen 100 yıl önceki bu bölgede özellikle Irak, Suriye kalkışmak üzere karıştıranlar onlar. Bugün Suriye’de eğer 1 milyon herif ölmüşse bunun müsebbibi İngilizler, Almanlar ve Fransızlar, Amerikalılar. Burada yaşayış var. Mutluluk var. Gecenin bu saatinde insanlar mutlu ayrımsız şekilde eğleniyorlar. Güvenlikle ait tek ülkü yok. Ben onlara şurası göstermek istiyorum; eğer onlar Londra’bile, Berlin’de rahatlarsa tığ bugün burada Şırnak’ta huzuru ve güvenliği sağladığımız için rahatlar. Onlar şunu unutmasınlar; Avrupa Birliği ve NATO’nun sınırları Şırnak’tan, Hakkari’den başlar ve bura güvenliyse onlar de güvendedir. Şunu bilsinler kim esasta onlar, bize çok öz borçlular. Biz onların güvenliğini sağlıyoruz, huzurunu sağlıyoruz diyerek konuştu.

Etkinlik, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Görüşme Topluluğu gösterisi ve konserlerle gecenin ilerleyen saatlerine büyüklüğünde sürdü.

Share: