İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu üzere ilgi çekici sözler: Siz bugün temel uymazlık liderisiniz, yarın bu ülkenin başındasınız

Elazığ’de 2020 depreminde Gazi Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi hasar görmüştü. İBB lisenin yeniden yapımını üstlendi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu, Elazığ’bile İBB’nin yaptırdığı Elazığ Gazi Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi İnşaatı’nın zaman anne atma törenine katıldı.

İMAMOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU İÇİN DİKKAT CALIP SÖZLER

Zaman törende mütekellim muhalefetin cumhur reisi adaylığı üzerine sık sık adı sabık İmamoğlu’ndan ‘Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı olarak’ yok etmek istediğini vurgulayan mesajlar geldi. Burada Kılıçdaroğlu’na dahi seslenme eden İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Sizin önderliğinizde haddinden fazla büyük benzeri uğraş yürüyor şu anda. Altılı masa ve oradan doğacak olan eskimemiş iktidar günleri. Yaşadıklarımı ve bugün hissettiklerimi iletirken esasta gençler üstelik başıyla beni onaylıyordur. Onların kalbindeki duyguyu anlatmaya çaba ediyorum.

“SİZE O BÜYÜKLÜĞÜNDE ÇOK GELECEĞİM Kİ UTANDIRACAĞIM”

Siz bugün ana mugayeret liderisiniz, yarın bu ülkenin başındasınız. Zaman bu ülkenin başında olan âdem yarın bu ülkenin muhalefeti olacak. Ben İstanbul’birlikte uray başkanlığı döneminde hep şu özlemi çektim. Beş yıl süresince büyükşehir uray başkanını makamımda görmediğim üzere ‘Ben de büyükşehir belediye başkanı olayım, size gelmeyeceğim’ demedim. ‘Bak size hangi kadar haddinden fazla geleceğim, o kadar çokça geleceğim ki sizi utandıracağım’ dedim.

“GENEL BAŞKANIM BİR KAT HENÜZ GELİP BU OKULU AÇACAĞIZ”

Tığ titizce yolumuza devam edeceğiz. Umumi başkanım benzeri posta elan gelip bu okulu açacağız. Sizlerle bu arada geldiğimizde eminim kim siz bütün muhalefeti davet edersiniz buraya, öyle tutum ediyorum.”Share: